موج
کدخبر : ۳۷۷۷۵۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-377757

تورج همتی:

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی اعلام کرد: بر اساس داده‌های مرکز پایش آلاینده‌های زیست‌محیطی این شهر، شاخص فعلی بیستمین و یکمین روز از اردیبهشت‌ماه با عدد ۵۷ در شرایط سبز و پاک قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، تورج همتی مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: هم اکنون کیفیت هوا در سه منطقه شهید مفتح، خیام شمالی و سجاد مشهد پاک و در ۲۰ منطقه دیگر این کلانشهر سالم است.

تورج همتی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بدین ترتیب شاخص کلی کیفیت هوای مشهد هم اکنون با ۵۷ ای. کیو. آی نشانگر هوای سالم در مشهد است.

وی ادامه داد: شایسته است شهروندان مشهدی با کاهش رفت و آمدهای غیرضرور، نقش موثر خود را در بهبود وضعیت هوای این شهر ایفا کنند.

قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا تا ۵۰ ای. کیو. آی به معنای وضعیت پاک و بین ۵۱ تا ۱۰۰ ای. کیو. آی نشانگر وضعیت سالم است.

همتی همچنین متذکر شد: قرار گرفتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد ۱۰۱ تا ۱۵۰ ای. کیو. آی به معنای آلودگی هوا برای افراد حساس و کودکان و بین اعداد ۱۵۱ تا ۲۰۰ ای. کیو. آی به معنای آلودگی هوا برای همه سنین محسوب می‌شود.

قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد ۲۰۱ تا ۳۰۰ ای. کیو. آی نیز نشانگر وضعیت اضطراری و بالاتر از عدد ۳۰۰ هم نمایانگر وضعیت بحرانی آلودگی هواست.

همتی در خاتمه تاکید کرد: بیشترین بار آلودگی نیز از ایستگاه‌ شهید آوینی با عدد شاخص ۸۲ گزارش شده است و مقایسه غلظت آلاینده‌ها نشان می‌دهد طی ۲۴ ساعت گذشته به غیر از آلاینده ذرات معلق از غلظت تمامی آلاینده‌ها در همین ساعت کاسته شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها