موج
کدخبر : ۳۷۷۵۴۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-377547

مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد:

مدیر کل آموزش و پرورش یزد بیان کرد: نیروهای حق التدریس در حال آموزش هستند و تبدیل وضعیت می شوند همچنین سال آینده نگران نیروی آموزش و پرورش در استان یزد نخواهیم بود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج یزد، محسن موحدی فرد مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد در خصوص نوع آموزش ها در زمان شیوع کرونا، گفت: نگرانی بیشتر ما مربوط به دسترسی بیشتر دانش آموزان به فضای مجازی است که تا حدی این مشکل با راه اندازی شبکه شاد که کار بزرگی در ایران بود، رفع شده است.

وی در ادامه به افسردگی و کاهش روابط اجتماعی در بین دانش آموزان به علت محصور شدن پای فضای مجازی اشاره کرد و گفت: این موارد آسیب های دوران پس از کرونا هستند که سعی کردیم با تقویت کادر مشاوره آموزش و پرورش در استان آن را مدیریت کنیم.

این مقام مسئول در امر آموزش و پرورش استان به فعالیت خط مشاره تلفنی1570 اشاره کرد و گفت: در مدارس متوسطه دوره اول همه مدارس ما در یزد دارای کادر مشاوره هستند و برای موضوع همیار مشاور هم آموزش هایی به معلمانی که دارای مدرک مشاوره هستند، داده شده تا در دوره ابتدایی هم امر مشاوره محقق شود.

وی به ساماندهی نیروی انسانی اشاره کرد و گفت: کمبود نیروی کار داریم ولی در استان یزد زیاد نیست و روال بازنشستگی در حد معمول است.

وی با اشاره به برنامه های فرهنگی و غفلت از آن در دوران کرونا، گفت: غفلتی صورت نگرفته و  در شبکه شاد برنامه مهدویت و راهیان نور برگزار شد.

مدیر کل آموزش و پرورش یزد بیان کرد: نیروهای حق التدریس در حال آموزش هستند و تبدیل وضعیت می شوند همچنین سال آینده نگران نیروی آموزش و پرورش در استان یزد نخواهیم بود.

وی گفت: با پیگیری های آموزش و پرورش استان یزد  همه معلمان خرید خدمات در کشور 30 روز کامل بیمه شدند و حقوق بر اساس قانون کار پرداخت می شود.

موحدی فرد در پاسخ به خبرنگار خبرگزاری موج یزد، گفت: طبق بررسی میدانی که درباره کیفیت آموزش در استان انجام شد کمترین آسیب را داشتیم.

مدیر کل آموزش و پرورش یزد افزود: این حقیقت وجود دارد که در مقایسه آموزش حضوری با غیر حضوری هم اکنون در آموزش غیر حضوری دچار نقص و آسیب هستیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها