موج
کدخبر : ۳۷۶۸۱۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-376815

علی جعفری:

رییس بیمارستان فوق تخصصی کودکان اکبر بیان کرد: باید هشدار داد دورهمی‌های خانوادگی ابتلای کودکان به کرونا را افزایش می‌دهد و مردم باید بدانند که مهم‌ترین روش برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا، رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی می باشد.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، علی جعفری رییس بیمارستان فوق تخصصی کودکان اکبر اعلام کرد: در پیک چهارم کرونا در خراسان رضوی شاهد ابتلای کودکان در کنار خانواده‌ها به کرونا هستیم که این امر به‌ دلیل دورهمی‌هایی است که برگزار می‌شود و کودکان هم همراه با دیگر اعضای خانواده در این دور همی ها حضور پیدا کردند.

دکتر سیدعلی جعفری اظهار کرد: احتمال ابتلای کودکان به کووید ۱۹ از نوع انگلیسی زیاد است، زیرا این نوع ویروس به‌ دلیل جهش‌های ژنتیکی، سرعت سرایت بیشتری پیدا کرده است، اما باتوجه‌ به اینکه آگاهی مردم در مواجهه با ویروس افزایش یافته و در زمان مناسب به پزشک مراجعه می‌کنند، میزان مرگ‌ ومیر و نمونه‌های حاد بسیار کم شده است.

رییس بیمارستان فوق تخصصی کودکان اکبر تصریح کرد: چنانچه مراجعه به پزشک به‌ موقع انجام و کوچک‌‌ترین علائم جدی گرفته شود، از مشکلات این ویروس می‌توان جلوگیری کرد.

وی با بیان اینکه حضور در دورهمی‌های خانوادگی به مراتب خطرناک‌تر از حضور در یک مرکز درمانی است، خاطرنشان کرد: متاسفانه بسیاری از شهروندان کرونا را فراموش کرده‌اند و نوعی عادی انگاری نسبت به این بیماری در سطح جامعه به‌وجود آمده که بسیار خطرناک است؛ در پیک چهارم کرونا شاهد ابتلای کودکان در کنار خانواده‌ها به کرونا هستیم که این امر به‌ دلیل دورهمی‌هایی است که برگزار می‌شود و کودکان هم همراه با دیگر اعضای خانواده در این دورهمی‌ها حضور پیدا کردند.

دکتر علی جعفری در خاتمه تاکید کرد: مردم باید بدانند که مهم‌ترین روش جلوگیری از شیوع بیماری کرونا در خراسان رضوی رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک، فاصله‌گذاری اجتماعی و اجتناب از حضور در دورهمی‌ها است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها