موج
کدخبر : ۳۷۶۷۰۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-376704

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: تقریبا ۵۶۰ بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان بستری هستند که حال ۱۱۰ تن از آنان وخیم است، همچنین روزانه حدود ۴۰۰ بیمار مبتلا به کرونا در قم شناسایی می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری موج قم، سیامک محبی افزود: ارقام قابل توجه است و نشان می‌دهد ما همچنان درگیر موج هستیم؛ رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی نیز در استان میان ۶۵ تا ۷۰ درصد است و تا رسیدن به حد مطلوب فاصله داریم.

وی با اشاره به این که نیازمند همراهی بیشتر مردم برای عبور از این شرایط هستیم، ادامه داد: اجرای گام‌های جدید طرح شهید سلیمانی و واکسیناسیون از اقدام‌های مهمی است که با جدیت در قم دنبال می‌شود.

وی افزود: با قرنطینه به موقع افرادی که تست کرونا آن‌ها مثبت می‌شود توسط گروه‌های رهگیری، گام های موثری برای مدیریت وضعیت بیماری کرونا در استان برداشته شده‌است.

محبی با اشاره به نظارت‌های صورت گرفته برای ارتقای وضعیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان،‌ گفت: در میان برخی از گروه‌ها میزان رعایت‌ها مطلوب نیست اما در بخش‌هایی مانند نماز جمعه و اماکن متبرک همراهی مطلوب را شاهد هستیم.

وی ادامه داد: از هفته قبل هم مرحله دوم واکسیناسیون در استان آغاز شد در این مرحله تزریق واکسن به سالمندان انجام می‌شود در کنار این گروه، گروه‌های جوان‌تر که بیمار زمینه‌ای دارند نیز واکسن دریافت خواهند کرد.

وی با اشاره به این که برنامه واکسیناسیون در استان مطابق دستورالعمل‌های اعلامی و با سرعت در حال انجام است، بیان کرد: ۱۲ هزار سالمند بالای ۸۰ سال در استان داریم که تاکنون سه هزار سالمند را واکسینه کردیم.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: اطلاع رسانی و تشویق مردم به واکسیناسیون باید در دستور کار رسانه‌های استان قرار گیرد،‌ چراکه وجود برخی تردیدها در رابطه با واکسیناسیون موجب افزایش آسیب بیماری و آمار فوتی‌ها می‌شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها