موج
کدخبر : ۳۷۶۵۱۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-376514

ارژنگ عزیزی:

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اردبیل گفت: ۲۹۸ هزار هکتار گندم در سطح استان در سال راعی جاری زیرکشت رفته است.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، ارژنگ عزیزی ، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اردبیل در جلسه کمیته استانی خرید تضمینی گندم ، جو و دانه های روغنی استان گفت: در شرایط عادی پیش بینی می شود ۵۸۰ هزار تن محصول برداشت شود.

وی با اشاره به کاهش بارندگی ها در سال جاری نسبت به سنوات گذشته افزود: چهار پنجم اراضی سطح زیرکشت در سطح استان دیم است و احتمال کاهش میزان برداشت از میزان پیش بینی وجود دارد البته میزان کاهش نیز وابسته به میزان بارندگی های بعدی و موقعیت زمانی آن خواهد داشت.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اردبیل ادامه داد: برای خرید تضمینی گندم در استان تمامی هماهنگی های لازم انجام شده و ۴۶ مرکز در سطح استان برای خرید پیش بینی شده است.

عزیزی تصریح کرد: مراکز خرید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی بخاطر شرایط خاص کرونایی با قیمت خرید تضمینی برابر مصوبه هیئت وزیران ۵ هزار تومان انجام وظیفه خواهند کرد.

وی گفت: هرگونه خرید گندم باید ثبت سامانه شده و اعلام موجودی شود و خروج آن از استان با مجوز شرکت بازرگانی دولتی و غله بلا مانع است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اردبیل افزود: بدون بلا مانع شرکت بازرگانی غله خروج هرگونه محصول گندم از استان مجاز نیست و در صورت مشاهده موارد تخلف نیز مشمول تعزیرات حکومتی می شود.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها