موج
کدخبر : ۳۷۶۱۱۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-376110

اکبر بهنام جو:

استاندار اردبیل تصویب و ایجاد منطقه آزاد استان را در رشد و رونق اقتصادی دو کشور ایران و آذربایجان با اهمیت دانست.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، اکبر بهنام جو ، استاندار اردبیل گفت: ارتباط با کشور آذربایجان برای ایران و استان اردبیل دارای اهمیت بوده و اقدامات مناسبی در راستای سرعت بخشی به تصویب منطقه آزاد استان انجام گرفته است.

وی بیان کرد: در حال حاضر ،لایحه مناطق آزاد در دولت و مجلس مصوب شده و در شورای نگهبان هم تایید شده است.

استاندار اردبیل اظهار کرد: در کمیسیون اقتصادی و زیربنایی مجمع تشخیص مصلحت نظام هم مصوب شده و در صورت تصویب در صحن اصلی مجمع تشخیص مصلحت نظام در آینده نزدیک به عنوان رونق بخش اقتصادی دو کشور خواهد بود.

بهنام جو تصریح کرد: اجرای بارانداز ریلی در شمال استان نیز از جمله ضرورت های توسعه ارتباطات اقتصادی بوده و با جدیت پیگیری می شود.

وی افزود: اقدامات بارانداز ریلی هم رو به جلو بوده و در وزارت کشور و وزارت راه مصوب شده  و  مراحل نهایی را به لحاظ تصویب می گذراند،.

استاندار اردبیل ادامه داد: در داخل کشور هم نقشه های مورد نیاز برای اجرای بارانداز تهیه شده و در آینده عملیات اجرایی هم آغاز می شود.

بهنام جو با بیان اینکه شهرک صنعتی مشترک موضوع جدیدی است که در بین کشورهای دیگر وجود نداشته است، مطالعات و اجرای آن را  نیاز به تدوین قوانین دانست.

وی افزود: مناطق آزاد برای همه کشورها جاافتاده و ایجاد این مناطق می تواند به خوبی در توسعه فعالیت های اقتصادی موثر باشد.

استاندار اردبیل در ادامه فعالیت گمرک بیله سوار  و مراودات  انجام شده از این گمرک را مناسب ارزیابی کرد و از افزایش  مبادلات تجاری از این گمرک به میزان ۷۰ درصد با ۲۵۰ میلیون دلار خبر داد.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها