موج
کدخبر : ۳۷۵۷۶۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-375767

بنابر گزارش سامانه پایش کیفی هوای کشور، طی امروز برای چهلرمین روز متوالی کیفیت هوای بندرعباس در وضعیت قرمز یعنی ناسالم برای همه گروه ها قرار دارد.

 به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، طبق داده های سامانه پایش کیفی هوای کشور امروز (هفتم اردیبهشت) کیفیت هوای بندرعباس برای چهارمین روز متوالی در وضعیت قرمز و ناسالم قرار دارد.

بر اساس گزارش ایستگاه محیط زیست بندرعباس شاخص هوای این شهرستان برای چهارمین روز متوالی مرز 152  را رد کرد و در ره بندی قرمز قرار گرفت و میزان آلاینده موجود در هوا 2.5pm گزارش شده است.

بطور کلی  شاخص هوای بندرعباس در ساعات جاری در رده بندی قرمز یعنی ناسالم برای همه گروه ها و در بعضی ساعت با شاخص 136 در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروه های حساس گزارش شده است، لذا توصیه می شود شهروندان به ویژه کودکان ،سالمندان ،بیماران قلبی و ریوی و زنان باردار تا حدالامکان از فعالیت طولانی مدت در فضای باز خوداری کنند و در منزل بمانند.

شایان ذکر است؛ شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه  یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها