موج
کدخبر : ۳۷۵۳۵۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-375358

محمدرضا مس فروش:

رئیس سازمان صمت خراسان رضوی گفت: شایان ذکر است که از میان این طرح های نیمه تمام، تعداد ۵۰۷ طرح با پیش‌بینی سرمایه‌گذاری ۶۲ هزار میلیارد ریال و اشتغال ۱۸ هزار نفر وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، محمدرضا مس فروش رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی بیان کرد: میزان سرمایه‌گذاری صنعتی انجام شده در خراسان رضوی طی سال گذشته ۴۶ هزار و ۳۵۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری در پروانه‌های بهره‌برداری صنعتی صادره انجام شده است.

محمد رضا مس فروش در ادامه افزود: بخش سایر محصولات کانی غیرفلزی با اختصاص ۱۳ هزار و ۳۳۵ میلیارد ریال رتبه نخست، بخش استخراج کانی‌های فلزی با سرمایه ۸ هزار و ۲۳۱میلیارد ریال رتبه دوم و بخش محصولات غذایی و آشامیدنی‌ها با ۶ هزار و ۶۳ میلیارد ریال رتبه سوم را در سرمایه‌گذاری میان صنایع خراسان رضوی در اختیار داشته است.

رئیس سازمان صمت خراسان رضوی بیان کرد: در سال جاری با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری پشتیبانی ومانع‌زدایی در تولید با صدور ۴۰۰ پروانه بهره‌برداری صنعتی با سرمایه‌گذاری ۴۰ هزار میلیارد ریال و اشتغال برای ۶۰۰۰  نفر و راه اندازی ۱۰۰ واحد راکد، توسعه وتعمیق ساخت داخل با پیش‌بینی ۱۰۰ میلیون دلار صرفه‌جویی ارزی با تولید کالاهای جایگزین واردات در واحدهای صنعتی استان، توسعه معادن و صنایع معدنی از طریق توسعه فعالیت‌های اکتشافی با پیش‌بینی صدور ۶۸ پروانه بهره‌برداری معدنی و راه اندازی حداقل ۱۰ معدن راکد در دست اقدام قرار گرفته است.

وی در ادامه گفت: همچنین مدیریت واردات و توسعه صادرات با پیش بینی رشد ۱۰ درصدی صادرات نسبت به برنامه سال ۹۹ با صادرات ۱۳۲۰ میلیون دلار، پذیرش چهار هیات خارجی و اعزام چهار هیات تجاری، برگزاری سه نمایشگاه بهبود و توسعه روابط تجاری بین‌المللی و تسهیل تجارت در فضای رقابتی با اولویت صادرات غیر نفتی، افزایش حجم صادرات، افزایش تنوع در محصولات صادراتی، افزایش مبادلات تهاتری با اوراسیا و مدیریت وساماندهی بازار با انجام  ۴۹۲ هزار بازرسی از بنگاه‌های اقتصادی از جمله برنامه‌ها برای سال جاری در این حوزه  است.

وی تصریح کرد: تعداد پروانه بهره‌برداری صنعتی صادره  شده در سال گذشته  ۵۴۷ فقره بوده و رشد ۹ درصدی را از لحاظ تعداد به همراه داشته است و تعداد طرح‌های صنعتی نیمه تمام در استان ۶۱۲۱  طرح صنعتی نیمه تمام با سرمایه‌گذاری حدود ۱۰۵۷ هزار میلیارد ریال و اشتغال حدود ۱۸۲ هزار نفر در استان موجود است که ۷ درصد تعداد طرح ها، ۶ درصد سرمایه‌گذاری و ۸ درصد اشتغال طرح‌های صنعتی کشور به استان اختصاص داده است.

مس فروش همچنین افزود: در بین طرح‌های فوق ۵۰۷ طرح با پیش‌بینی سرمایه‌گذاری ۶۲ هزار میلیارد ریال و اشتغال ۱۸ هزار نفر دارای پیشرفت بیش از ۶۰ درصدی بوده است که پیش‌بینی می‌‎شود بیش از  ۸۰ درصد این طرح‌ها در سال جاری راه‌اندازی شوند .

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها