موج
کدخبر : ۳۷۴۹۹۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-374997

استاندار البرز:

استاندار البرز در جلسه ستاد کرونا استان عنوان کرد: استان البرز کمترین سرانه تخت بیمارستانی را بین استان های کشور دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج البرز، عزیزاله شهبازی، استاندار البرز ، ظهر امروز در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا که روز چهارشنبه با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، با اظهار امیدواری از اینکه با دعای خیر مومنان و تلاش‌های دانشمندان جمهوری اسلامی ایران برای تأمین و تهیه واکسن بر این بیماری فائق آییم، افزود: البرز به استان انصار معروف است، استانی مهاجرپذیر که پس از پایتخت استان اول کشور در مهاجرپذیری است.

وی ادامه داد: البرز متراکم ترین استان کشور با ۵۲۲ نفر جمعیت در هر کیلومتر مربع است و البته کرج با ۱۰ هزار نفر در هر متر کیلومترمربع و فردیس بالغ بر ۹ هزار نفر در هر کیلومتر مربع است.

شهبازی با اشاره به اینکه روزانه بیش از یک میلیون تردد از محورهای البرز صورت می گیرد، گفت: البته وزیر محترم بهداشت اشراف کاملی به شرایط البرز دارند چراکه چندین بار در این استان حضور داشته و طی مکاتبات و ارسال گزارش های مستمر بر روند آگاه تر هستند.

وی افزود: البرز هاب دارویی کشور است و ۴ واکسن مطرح در کشور در حوزه جغرافیایی البرز در حال مطالعه و تهیه هستند.

شهبازی گفت: البرز بیش از یک میلیون جمعیت حاشیه نشین دارد و کمترین سرانه تخت بیمارستانی را بین استان های کشور داریم و با سیستان و بلوچستان هم رده هستیم.

وی افزود: در ابتدای دولت تدبیر و امید البرز دارای ۲ هزار تخت بیمارستانی بود ولی اکنون این رقم به ۳۶۰۰ تخت رسید ولی متاسفانه رشد جمعیت از این اقدامات فراتر رفته است.

استاندار البرز اضافه کرد: ما حدود ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر جمعیت در البرز داریم و جمعیت شناور بسیاری نیز داریم و از ابتدای تاسیس این استان پایه و اساس محکمی در خصوص ارتقا سرانه‌‍ها نداشته است.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها