موج
کدخبر : ۳۷۳۹۸۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-373986

رئیس حوزه قضایی مروست در برگزاری دوره آموزش و تعلیم ضابطین قضایی بسیج گفت: کمک درکشف جرایم مشهود، حفظ آثار و علایم جرم، جمع آوری ادله و تحقیقات مقدماتی در زمینه تصمیمات قضایی از جمله وظایف ضابطان قضایی است.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، احمد زحمتکش رئیس حوزه قضایی مروست از برگزاری دوره آموزش و تعلیم ضابطان قضایی بسیج در راستای اجرای قانون آیین دادرسی کیفری خبر داد.

وی در این رابطه بیان داشت: ضابطین قضایی بسیج در دستیابی عدالت کیفری و رسیدن به نظام کیفری مطلوب نقش بسزایی دارند.

این مقام قضایی در رابطه با وظایف ضابطین اظهار داشت: کمک درکشف جرایم مشهود، حفظ آثار و علایم جرم، جمع آوری ادله و تحقیقات مقدماتی در زمینه تصمیمات قضایی از جمله وظایف ضابطین است.

وی با اشاره به تأکید رهبر معظم انقلاب در خصوص ایجاد یک بسیج که در همه زمینه ها نمونه باشد، افزود: در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) ایجاد پایگاه‌های بسیج انسان ساز، فعال، پویا و همیشه در صحنه یکی از رویکردهایی است که دنبال می شود.

لازم به ذکر است که در این دوره آموزشی زحمتکش رئیس دادگاه عمومی بخش مروست، به تشریح مواد فصل دوم ضابطان دادگستری و تکالیف در قانون آیین دادرسی کیفری مصوب 1392 با اصلاحات 1394  و قانون حمایت قضایی از بسیج مصوب 1371 پرداخت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها