موج
کدخبر : ۳۷۳۹۰۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-373908

علی زبرجدی مطرح کرد:

دبیر ستاد گرامیداشت سالگرد شهادت حاج میرزا محمد سلگی با اشاره به برنامه های درنظر گرفته شده به مناسبت سالگرد سردار شهید، از توزیع 1400 بسته معیشتی و اهدای 14 جهیزیه، پنج هزار پرس غذای گرم و.. خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، علی زبرجدی، دبیر ستاد گرامیداشت سالگرد شهادت حاج میرزا محمد سلگی در آیین اهدای 1400 بسته معیشتی ابراز کرد: به مناسبت سالگرد شهادت سردار حاج میراز محمد سلگی 20 عنوان برنامه درنظر گرفته شده است و آیین اهدای 1400 بسته معیشتی برای نیازمندان یکی از برنامه های مورد نظر است.

زبرجدی با بیان اینکه محوریت برنامه های مورد نظر، اجتماعی است، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه سردار شهید همواره در ارتباطی نزدیک با مردم بسر می بردند و به صورت مستمر در پی دستگیری و حل گرفتاری هایی از هموطنان خود بودند دلیل برگزاری این برنامه ها با محوریت اجتماعی است.

وی با اشاره به توزیع 1400 بسته غذایی که هر یک 350-450 هزار تومان ارزش ریالی دارند، عنوان کرد: تهیه این مقدار اقلام با مشارکت نمایندگی آستان قدس رضوی، قرارگاه جهادی امام رضا(ع)، سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان و به ویژه شهرستان نهاوند، کمیته امداد و خیرین، نیکوکاران و همرزمان شهید و خانواده ایشان با اولویت توزیع در بین روستاهای محروم تهیه شده است.

وی ادامه داد: 430 بسته در بین روستاهای گل تپه، 400 بسته در نهاوند و اکنون نیز 300 بسته دیگر در بین نیازمندان توزیع خواهد شد. همینطور 200 بسته مابقی نیز همزمان با تولد امام حسن مجتبی(َع) توزیع خواهد شد.

گرامیداشت سردار سلگی 1

دبیر ستاد گرامیداشت سالگرد شهادت حاج میرزا محمد سلگی با اشاره به دیگر برنامه های درنظر گرفته شده در این گرامیداشت، گفت: طرح تهیه و توزیع 5هزار پرس غذای گرم که هر پنجشنبه در ماه مبارک رمضان بین نیازمندان توزیع خواهد شد از دیگر برنامه های مدنظر در این گرامیداشت است.

زبرجدی یادآور شد: تولید و انتشار نماهنگ‌های مختلف و محتوای مناسب با اولین سالگرد شهادت شهید «سلگی» در فضای مجازی و رسانه‌ها، برگزاری ۱۰ مراسم بزرگداشت در شهرستان‌های ۱۰ گانه استان با همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران، سازمان تبلیغات اسلامی و تشکل‌های مردمی، برپایی غرفه معرفی شهید ««سلگی» و ایستگاه صلواتی در نمازجمعه و توزیع بسته فرهنگی و پذیرایی از دیگر برنامه‌های اجرایی است. افزود: اهدای 24 پارچه جهیزیه برای زوج های جوان نیز در میان برنامه ها قرار دارد که چند روز گذشته یک مورد آن اهدا شد. کاشت نهال،‌ غرس بیش از هزار اصله نهال نیز از موضوعات مد نظر است.

وی با اشاره به رونمایی از وصیت نامه شهید و انتشار ویژه نامه سردار شهید و پخت نان صلواتی طی پنج روز در شهرستان نهاوند به عنوان برخی از فعالیت ها ، گفت: برگزاری مسابقه کتابخوانی با محوریت کتاب «آب هرگز نمی میرد» ، طرح ختم قرآن کریم توسط فعالان قرآنی استان ، پویش برگزاری جلسات مذهبی و هیئت های حسینی با یاد و نام شهید سلگی، توزیع بسته های فرهنگی و توزیع 10 هزار بسته بهداشتی بخشی از برنامه های مورد نظر است.

وی در پایان از مدیر کل بنیاد شهید، فرمانده سپاه استان و نهاوند و تمام کسانی که در این مسیر یاری رسان بودند تشکر کرد.

گرامیداشت سردار سلگی 2

 

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها