موج
کدخبر : ۳۷۳۳۱۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-373316

دبیر اجرایی نخستین جشنواره فیلم کوتاه ساباط یزد:

مراسم اختتامیه نخستین جشنواره فیلم کوتاه ساباط یزد که با تعداد محدودی از نفرات و رعایت پروتکل های بهداشتی در باغ دولت آباد یزد با حضور مسئولان هنرمندان و فیلمسازان استانی و کشوری برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، سید مجتبی حسینی دبیر اجرایی نخستین جشنواره فیلم کوتاه ساباط یزد در این مراسم گفت: توانستیم به هر سختی که بود نخستین جشنواره ملی فیلم کوتاه ساباط یزد را ایده‌پردازی، راه‌اندازی و به اختتامیه برسانیم.

حسینی گفت: با توجه به ظرفیت‌های میراث فرهنگی شهر جهانی یزد و با عنایت به اینکه این جشنواره به محتوای میراثی شهر جهانی یزد پرداخته است انتظار می رفت اهمیت بیشتری به آن داده شود.

وی به اهمیت هنر سینما به عنوان تاثیرگذارترین رسانه در عصر ارتباطات اشاره و بیان کرد: نام جشنواره فیلم کوتاه ساباط یزد از ویژگی های کمتر شناخته شده معماری و عنصر جلوه بخش میراث تاریخی یزد بر رفته شده است.

حسینی آموزش هنرمندان سینماگر و فیلمساز را جزو برنامه‌های آتی این رویداد هنری دانست و حمایت بیشتر و تداوم این جشنواره را خواستار شد.

وی برگزاری این جشنواره را فارغ ازهر گروه و جناحی دانست و گفت: هیچ جناح یا گروهی نمی تواند عنوان این جشنواره را تصاحب کند و متعلق به جناحی نیست.

گفتنی است: در اختتامیه این جشنواره از آثار برتر در بخش مستند، داستانی، پویا نمایی و سایه روشن تجلیل شد.

لازم به ذکر است: در این جشنواره از استاد محمد علی حدت و استاد امیر رضا وزیری، هنرمندان پیشکسوت تئاتر و نمایش یزد تجلیل شد.

یزد

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها