موج
کدخبر : ۳۷۲۷۸۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-372789

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار از پروژه درحال تکمیل اولین بیمارستان بحران کشور بازدید کرد، از نزدیک درجریان چگونگی روند نوسازی و تکمیل این بیمارستان قرار گرفت‌ و بر تسریع در عملیات اجرایی و عمرانی این بیمارستان تاکید نمود.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، احمد تر‌حمی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد در بازدید‌‌ از مراحل ساخت بیمارستان بحران علوم پزشکی یزد بر تسریع در عملیات اجرایی و عمرانی بزرگ‌ترین بیمارستان بحران جنوب شرق کشور تاکید کرد.

ترحمی ضمن تقدیر و تشکر از همه دست‌اندرکاران این پروژه، گفت: باید همه امکانات برای تکمیل و تجهیز این بیمارستان بسیج شود تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری شاهد پایان عملیات عمرانی بیمارستان باشیم.

جانشین ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا استان یزد ضمن تشریح ویژگی‌های بیمارستان بحران یزد، ‌گفت:‌ بیمارستان بحران یزد با نوسازی کامل و تغییر کاربری بنای قدیمی بیمارستان شهید رهنمون و تجهیز آن ایجاد می شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد ادامه داد: ‌ابتکار ساخت این بیمارستان منحصر به یزد و در عین مجزا بودن از ساختمان اصلی و ورودی مجزا، همجوار با یک بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی است که در کوتاه‌ترین زمان ممکن می توان خدمات لازم پزشکی، پرستاری و پشتیبانی را ارائه کرد.

‌ترحمی خاطر نشان کرد: این بیمارستان در مواقع و شرایط بحرانی بلافاصله تخلیه می شود و در اختیار ستاد بحران استان یزد قرار می گیرد و ویژگی های خاص آن، این است که با وجود بیمارستان تخصصی بحران سایر بیمارستان‌ها در مواقع بحران به خدمات تخصصی خود بدون درگیر شدن در موارد بحرانی و اورژانسی ادامه می دهند و از تعطیلی بخش‌های آن همانند آنچه که در بروز ‌و شیوع ویروس کرونا اتفاق افتاد، جلوگیری می شود.‌

وی افزود: ‌هیچ مشکلی در تامین اعتبار برای تکمیل بیمارستان بحران و خرید تجهیزات این بیمارستان در استان یزد نداریم و با تمام توان این مهم را انجام می دهیم.

جانشین ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا استان یزد در پایان یاد آور شد: این پروژه مهم قرار بود با بازسازی و مرمت بیمارستان قدیم فرخی در مهر و آبان ۹۹ به بهره‌برداری برسد که پس از تخریب قسمتهایی از آن به‌دلیل فرسودگی و عدم استحکام بنا مقرر شد با نظر تیم فنی عملیات مقاوم سازی پروژه انجام شود که با توجه به حساسیت کار، تمامی ساختمان مقاوم سازی و بخش بزرگی از سقف های قدیمی تخریب شد و اینک این پروژه با استاندارهای فنی و اضافه شدن چند بخش به حول و قوه الهی در پایان اردیبهشت ماه سال جاری آماده تجهیز می‌شود و امیدواریم در خرداد ماه به بهره برداری برسد.

بیمارستان بحران یزد با زیربنای ۳ هزار و ۵۰۰ متر مربع در سه طبقه، دارای ۱۲۰ تخت عمومی، ۲۰ تخت ‌Icu، ‌١۵تخت ‌‌‌Icu نوزادان و ۶ اتاق عمل مجهز و استاندارد است، ‌برخوردار از بخش‌های اورژانس سی‌تی اسکن و رادیولوژی مجهز می باشد و قابلیت استفاده از اورژانس هوایی در کم‌ترین زمان ممکن را دارد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها