موج
کدخبر : ۳۷۲۳۱۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-372318

مجید جعفری:

معاون جهاد کشاورزی خراسان رضوی بیان کرد: خراسان رضوی، پس از استان گلستان رتبه دوم نوغانداری و پرورش کرم ابریشم را در کشور دارد و بدنبال بهبود و ارتقای این رتبه طی امسال و سال آینده می باشیم.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، مجید جعفری معاون جهاد کشاورزی خراسان رضوی بیان داشت: ۱۵ هزار جعبه تخم نوغان در بین کارگاه‌های تولید کرم ابریشم ( نوغانداران ) استان توزیع شده و این میزان تخم نوغان در شرایطی انجام می‌شود که سهمیه توزیعی پارسال در این بخش ۱۲ هزار جعبه بوده است و همچنین زمان توزیع  این میزان تخم نوغان نیز طی چند روز آینده و با تقاضا از سوی نوغانداران اعلام خواهد شد.

معاون جهاد کشاورزی خراسان رضوی ادامه داد: افزایش تخم نوغان و توزیع آن در راستای توسعه نوغانداری در خراسان رضوی و ایجاد اشتغال در این عرصه بخصوص برای زنان روستایی انجام شده است.

وی گفت: در حال حاضر این استان پس از استان گلستان رتبه دوم نوغانداری و پرورش کرم ابریشم را دارد که در صدد ارتقای این رتبه طی امسال و سال آینده هستیم.

وی افزود: هم اکنون حدود ۲ هزار واحد ابریشم کشی در استان خراسان رضوی در زمینه تولید پیله و نخ ابریشم فعالیت دارند.

مرکز توسعه نوغانداری کشور به عنوان زیرمجموعه معاونت بهبود تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی، اردیبهشت سال ۱۳۹۳ در رشت فعال شد. ۶۰ درصد پیله ابریشم کشور در گیلان تولید و فعالیت سایر استانها نیز توسط این استان پشتیبانی می شود.

جعفری ادامه داد: انتقال ۸۵ درصد پیله خشک تولیدی کشور به این استان برای فراوری، خراسان رضوی را شایسته عنوان پایتخت ابریشم کشی کشور کرده است و ما تلاش داریم در این زمینه از توان و ظرفیت بخش خصوصی استفاده لازم را ببریم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها