موج
کدخبر : ۳۷۲۰۹۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-372097

ناظر گمرکات مازندران خبر داد:

ناظر گمرکات مازندران گفت: بیش از ۷۴۴ هزار تن کالا پارسال از گمرکات استان به ۳۶ کشور جهان صادر شده است.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران ، علی یوسفی منش گفت: از یک میلیارد و ۹۸ میلیون دلار ارزش تجارت خارجی گمرکات استان در سال گذشته ۹۱۷ میلیون و ۳۱۶ هزار دلار ارزش سهم کالا‌های وارداتی و ۱۸۰ میلیون و ۸۲۴ هزار دلار نیز ارزش کالا‌های صادراتی بوده است.

وی در ادامه افزود: حجم تجارت خارجی گمرکات مازندران در سال گذشته نیز بالغ بر ۳ میلیون و ۴۵۲ هزار تن بود.

ناظر گمرکات مازندران و مدیرکل گمرک نوشهر به بخش صادراتی گمرکات مازندران اشاره کرد و گفت: بیشترین کالا‌های صادراتی استان شامل فرآورده‌های لبنی ، بستنی، سیمان، مواد پلاستیکی و کیوی به وزن ۷۴۴ هزار و ۸۳۶ تن بود.

یوسفی منش تصریح کرد: این کالا‌ها از پایانه‌های گمرکی نوشهر، امیرآباد، ساری، فریدونکنار و آمل به ۳۶ کشور جهان صادر شده است که بیشتر این کالا‌ها به ترتیب به مقصد فدراسیون روسیه ، عراق، قزاقستان، امارات، ترکمنستان و هندوستان ارسال شد.

او با بیان اینکه میزان واردات کالا در سال قبل از ۲ میلیون و ۷۰۷ هزار تن فراتر رفت، ارزش اقتصادی این میزان واردات را بیش از ۹۱۷ میلیون دلار بیان کرد.

ناظر گمرکات مازندران کالا‌های وارداتی به گمرکات مازندران را ۲۴ قلم اعلام کرد و گفت که عمده‌ترین آن‌ها جو دامی، ذرت دامی، چربی‌ها و روغن‌های حیوانی، دانه‌های روغنی ، گندم، چوب و تخته بود که عمدتا در دسته محصولات کشاورزی قرار می‌گیرند.

یوسفی منش تعداد کشور‌های طرف معامله واردات کالا به گمرکات مازندران را ۲۸ کشور بیان کرد و افزود: سال گذشته عمده کالا‌های وارداتی به گمرکات مازندران از کشور‌های روسیه، امارات متحده عربی، ترکیه، آلمان، قزاقستان، سوئیس، ترکمنستان، هلند و انگلستان بود.

ناظر گمرکات مازندران و مدیر کل گمرک نوشهر اظهار داشت: در سال ۹۹ از طریق گمرکات استان مازندران بیش از ۵۳ هزار و ۵۴۴ تن انواع کالا شامل کانتینرخالی، سیگار، مصنوعات پلاستیکی، لوله حفاری، موادشیمیایی ، تخته نراد به ارزش ۶۳ میلیون و ۸۲ هزار دلار به مقصد امارات، عراق و پاکستان ترانزیت شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها