موج
کدخبر : ۳۷۱۴۴۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-371449

هدیه قرن شهرداری و شورای پنجم نوشهر به شهروندان رونمایی شد:

شهردار نوشهر از احداث نخستین جزیره مصنوعی کشور در دریای خزر به عنوان هدیه قرن شهرداری و شورای پنجم نوشهر به شهروندان رونمایی کرد.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، علی امانی در این باره اظهار داشت: مجوز و موافقت اولیه اداره کل سازمان بنادر و دریانوردی استان مازندران و میراث فرهنگی و گردشگری برای احداث نخستین جزیره مصنوعی کشور در دریای خزر صادر شد.

وی ادامه داد: جانمایی این جزیره در منطقه بسیار زیبا و چشم انداز رویایی و تلفیق جنگل و دریا در ورودی شرقی نوشهر مقابل پارک نگین می باشد که طرح مطالعاتی و طراحی آن توسط شرکت طراحان بندر سازه پارس صورت گرفته و در سال جدید مقدمات برگزاری فراخوان جهت تعیین سرمایه گذار بخش خصوصی و شروع کار در دستور کار قرار می گیرد.

جزیره مصنوعی نوشهر

شهردار نوشهر تصریح کرد: در طراحی این جزیره منحصر به فرد که به شکل گل «اُرکیده» از گلهای زیبا و خاص منطقه نوشهر است، الهام گرفته شد و دو برج آن نیز برگرفته میوه بلوط جنگلهای «هیرکانی» است و در ساخت آن تمام مسائل محیط زیستی اعمال خواهد شد.

وی گفت: این جزیره در فاصله یک کیلومتری ساحل در عمق چهار و نیم تا هفت متر آب که با یک پل و عرشه به ساحل وصل می شود.

امانی تصریح کرد: وسعت این جزیره ۱۸ هکتار است که در طراحی آن امکانات خاص و بی نظیری همچون اسکله با قابلیت پذیرش ۳۰۰ شناور تفریحی، هتل ۵ ستاره، رستوران دریایی، شهر بازی، مجوعه ورزشی و تفریحی، استخر، سالن همایش، باند فرود بالگرد و... در نظر گرفته شده است و برای احداث این جزیره از رسوبات و ماسه های دریایی استفاده خواهد شد.

جزیره مصنوعی نوشهر

وی افزود: حوضچه آرامش جزیره قابلیت پذیرش کشتی تفریحی تا طول ۴۰ متر را خواهد داشت و از مزایای آن می توان به تحول صنعت توریسم و جذب گردشگران داخلی و خارجی و اشتغالزایی به صورت مستقیم و غیرمستقیم و کمک به اقتصاد پایدار شهر اشاره کرد.

شهردار نوشهر در پایان از مدیرکل بنادر و دریانوردی استان مازندران، مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان، استاندار مازندران، نماینده مجلس و فرماندار نوشهر به خاطر همراهی و همیاری همیشگی تقدیر و تشکر نمود و خواستار این شد تا در این پروژه عظیم نیز همانند گذشته یاریگر باشند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها