موج
کدخبر : ۳۷۱۳۱۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-371315

علی زینی وند، هشدار داد:

استاندار کرمان گفت: دورهمی‌های تعطیلات عید نوروز ما را نگران کرده است. متاسفانه حساسیت‌های مردم پایین آمده و ممکن است در هفته های اینده با پیک بیماری در سطح استان مواجه شویم.

به گزارش خبرگزاری موج کرمان، علی زینی‌وند، استاندار کرمان امروز 7 فروردین ماه در اولین ستاد استانی  پیشگیری و مقابله با کروناویروس در سال 1400 با تبریک سال جدید و نامگذاری شعار سال با عنوان 'تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها' از سوی مقام معظم رهبری عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در نامگذاری شعار سال که به صورت هوشمندانه و دقیق صورت گرفته است؛ سه کلید واژه مهم را با محوریت اقتصاد مطرح کرده‌اند.

وی اقتصاد را نقطه آسیب کشور در سنوات گذشته دانست و گفت: بعد از تولید، پشتیبانی بسیار اهمیت دارد، کارخانجات و صنایع ما به دلیل عدم حمایت و یا واردات بی‌رویه و عدم تبلیغ کالاهای داخلی با مشکل مواجه می‌شوند. 

استاندار کرمان با بیان اینکه در امر تولید همچنان مهمترین موضوع «موانع در سرمایه‌گذاری و کارآفرینی» است، افزود: همه کارگروه‌های رفع موانع تولید، اقتصاد مقاومتی و غیره برای قوانینی است که خودمان درست کرده‌ایم و دست و پا گیر آنها شده‌ایم.

زینی‌وند از صاحب نظران اقتصادی خواست تا موارد رفع موانع تولید را در راستای تحقق شعار سال اعلام کنند.

استاندار کرمان در بخش دیگری از صحبت های خود در این جلسه  به آمار تلفات و تصادفات جاده‌ای استان در ایام نوروز اشاره داشت و گفت: متاسفانه آمار تصادفات جاده‌ای در ایام تعطیلات نوروزی بالا رفته است که باید تدابیری اندیشیده شود تا در نیمه دوم ایام نوروز کارنامه خوب انتظامی در سه سال متوالی حفظ شود.

وی با تاکید بر چند موضوع برای هماهنگی بیشتر در راستای مقابله با بیماری کرونا در سطح استان، گفت: فرمانداران و دانشگاه های علوم پزشکی سراسر استان هرجا که تعداد تست های مثبت و بستری های ناشی از این بیماری روند افزایشی پیدا کرده، هشدارهای لازم را داده و تمرکز خود را بیشتر کرده تا از روند صعودی بیماری بکاهند.

عالی ترین مقام عالی دولت در استان کرمان با بیان اینکه در حال حاضر در شهرهای رفسنجان و سیرجان زنگ خطر و هشدار بیماری به صدا در آمده است اظهار داشت: دست فرمانداران برای تصمیمات اقتضایی در چارچوب دستورالعمل های ستاد ملی مقابله با کرونا باز است و با هرگونه تجمعات خارج از پروتکل ها برخورد کنند.

زینی‌وند با اعلام  ممنوعیت هرگونه تجمع در تفرجگاه ها برای روز سیزده بدر، برگزاری نمایشگاه های عمومی و تجمعات در اعیاد نیمه شعبان افزود: تقسیم بندی محدودیت ها برای پرهیز از تجمعات برای جشن‌های نیمه شعبان و سیزده بدر مربوط به شهرهای خاصی نبوده و انتظار می رود تفرجگاه ها با تراکم بالای جمعیت تعطیل و ممنوعیت تردد گذاشته شود.

استاندار کرمان با تاکید بر اینکه فراخوان به هر شکلی برای مراسم‌های ملی و مذهبی ممنوع است افزود: طبق اطلاعیه  نوروزی قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا دید و بازدیدهای مرسوم  نوروزی در ادارات ممنوع است.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود در ستاد استانی  پیشگیری و مقابله با کروناویروس با ابراز نگرانی از گردش ویروس کرونای جهش یافته در استان کرمان گفت: دورهمی‌های تعطیلات عید نوروز ما را نگران کرده است. متاسفانه حساسیت‌های مردم پایین آمده و ممکن است در هفته های اینده با پیک بیماری در سطح استان مواجه شویم.

زینی وند با اشاره به ایجاد مشکلاتی در مسیر تامین واکسن کرونا از خارج کشور تصریح کرد: در حال حاضر تنها راه مقابله با بیماری رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی مردم و دقت فرمانداران برای جلوگیری از تجمع ها و رعایت پروتکل ها و ایجاد دقیق طرح شهید سلیمانی است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها