موج
کدخبر : ۳۷۰۹۸۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-370989

ابوالفضل مکرمی‌فر:

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی عنوان کرد: پیش بینی می‌شود ظرفیت اشتغال در مراکز اقامتی فعال خراسان رضوی در نوروز تا ۴۵ و ۵۰ درصد افزایش یابد.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، ابوالفضل مکرمی‌فر، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: ۹۴۴ اشغال ۲۵ درصدی مراکز اقامتی خراسان رضوی واحد اقامتی از مجموع هزار و ۷۴۱ واحد در استان یعنی معادل حدود ۵۵ درصد این اماکن ویژه نوروز امسال فعال شده که ۲۵ درصد آن تکمیل شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی افزود: پیش بینی می‌شود ظرفیت اشتغال شده در مراکز اقامتی فعال در نوروز تا ۴۵ و ۵۰ درصد هم افزایش یابد.

وی گفت: نوروز امسال به علت شرایط کرونا ۵۵ درصد از کل مراکز و تاسیسات گردشگری خراسان رضوی شامل هتل و متل، هتل‌آپارتمان، مهمانپذیر، خانه‌مسافر و اقامتگاه بوم‌گردی فعال است و دیگر تاسیسات گردشگری استان مجبور به حذف فعالیت خود شده‌اند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی افزود: نوروز امسال ۴۳ درصد از هتل و متل‌ها، ۵۷ درصد از هتل آپارتمان‌ها، ۴۴ درصد از مهمانپذیرها، ۵۵ درصد از خانه‌های‌مسافر و ۱۰۰ درصد اقامتگاه‌های بوم‌گردی در استان فعال است.

مکرمی‌فر ابراز امیدواری کرد: با رعایت مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا و دستورهی پزشکی از طرف مراکز خدماتی و مردم شاهد تبعات منفی سفر زائران و مسافران به استان و تشدید شیوع کرونا نباشیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها