موج
کدخبر : ۳۷۰۸۰۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-370809

معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان گفت: بیشینه سرعت باد به بیش از 55 کیلومتر بر ساعت و افزایش ارتفاع امواج دریا تا 2 متر پیش‌بینی می شود، لذا توصیه می شود تمهیدات لازم در بنادر استان صورت پذیرد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، کیانوش عارفی معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان گفت:  طی امروز یکشنبه، یکم فروردین ماه، به ویژه در ساعات بعد از ظهر و شب ، وزش بادهای نسبتاً شدید شمال غربی تا جنوب غربی و گرد و غبار برروی خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان پدیده غالب پیش بینی می شود که سبب مواج شدن دریا خواهد شد. 

وی افزود:بیشینه سرعت باد به بیش از 55 کیلومتر بر ساعت و افزایش ارتفاع امواج دریا تا 2 متر پیش‌بینی می شود. لذا توصیه می شود شناورهای سبک، صیادی و تفریحی از تردد دریایی خودداری کنند و تمهیدات لازم در بنادر استان صورت پذیرد، در برخی نقاط استان نیز در این مدت احتمال افزایش سرعت باد و بروز گرد و غبار دور از انتظار نیست.

عارفی عنوان کرد:روز دوشنبه هرچند از میزان سرعت باد در مناطق شمالی تنگه هرمز کاسته می شود اما در سایر مناطق دریایی وزش بادهای غربی با شدت کمتر تداوم خواهد داشت.

عارفی اذعان داشت:سه شنبه و چهارشنبه جوی نسبتاً پایدار برروی استان حاکم خواهد شد و پنجشنبه و جمعه افزایش سرعت بادهای جنوب شرقی برروی خلیج فارس سبب متلاطم شدن دریا خواهد شد.

وی در پایان اضافه کرد:از نظر دمایی نیز، طی امروز کاهش نسبی دما و از اواسط هفته جاری روند افزایش دما در استان پیش بینی می شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها