موج
کدخبر : ۳۷۰۵۹۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-370593

مدیر اداره بنادر و دریانوردی قشم ازانجام عملیات جستجو و نجات دریایی برای یافتن سر نشینان قایق صیادی خبر داد و گفت: با مشارکت کلیه ارگانهای دریایی و همیاران ناجی پس از زون بندی منطقه قایق مفقود شده در شرق جزیره لارک یافت شد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، علی اشتری مدیر اداره بنادر و دریانوردی قشم در تشریح جزئیات عملیات جستجو و نجات  دریایی که روز گذشته 27 اسفندماه در آب های جزیره قشم صورت گرفت بیان داشت: مقارن ساعت ۱۶:۱۰ تماسی مبنی بر مفقود شدن یک فروند قایق صیادی با سه نفر سرنشین  به برج کنترل بندر بهمن قشم اعلام شد .

وی بابیان اینکه نبود هیچگونه ارتباط مخابراتی و عدم اطلاع از موقیت احتمالی شناور مفقود شده،گستره عملیات را وسیع نموده اظهار داشت: طی تماس با مرکز جستجو و نجات  استان و فراخوان اعلام شده از سوی این مرکز پایش منطقه با حضور ناجی 12 و بامشارکت ارگانهای  دریایی نیروهای دریایی ارتش و سپاه و نیز همیاران ناجی آغاز شد.

اشتری افزود: خوشبختانه پس دو ساعت  عملیات قایق مذکور توسط تیم های جستجو و نجات دریایی در شرق جزیره لارک یافته و هرسه سرنشین این قایق در سلامت کامل به جزیره قشم منتقل شدند.

وی در پایان از عموم دریانوردان و هموطنان خواست در صورت هر گونه شرایط اضطرار و یا حادثه دریایی در طول شبانه روز، سریعا با سامانه ۱۵۵۰ مرکز جستجو و نجات دریایی تماس حاصل نموده تا هماهنگی های لازم برای کمک رسانی به فرد یا شناور مضطر، انجام پذیرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها