موج
کدخبر : ۳۷۰۵۳۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-370530

احمد زاده؛

مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی اعلام کرد: 25 درصد از وقفهای جدید که مطابق یک چهارم موقوفات کشور محاسبه می شود در خراسان رضوی به ثبت رسیده است.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، احمد زاده  گفت: شرایط کرونایی به ویژه برای قشر آسیب پذیر محدودیت‌هایی را داشت، اما با طرح رزمایش مواسات و همدلی وبا کمک خیران بسته‌های معیشتی فراهم شد تا مرهمی برای نیازمندان مناطق کم برخوردار باشد.

او افزود:علاوه بر ۱۳۰ هزار پک بهداشتی به ارزش ۵۰۰ میلیون تومان بیش از ۱۰۶ هزار بسته معیشتی به ارزش ۲۳ میلیارد تومان به همت اداره اوقاف و خیرین تهیه و توزیع شد.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی ادامه داد: بیش از ۳۰۰ هزار عدد ماسک در مناطق کم برخوردار توزیع شد و بیش از ۵۰ مرکز افق (فعالیت‌های اجتماعی، فرهنگی، قرآنی) در بقاع متبرکه راه اندازی شد.امسال ۱۸۱ مورد وقف جدید داشتیم، این وقف‌های جدید  ۲۵ درصد وقف‌های جدید امسال در کل کشور  است که این موضوع نشانه اعتماد مردم به سازمان اوقاف است.

احمدزاده بیان کرد: اعزام بیش از هزار و ۶۰۰ نفر روحانی و برگزاری ۵۰ دوره  سبک زندگی اسلامی جهت فعالیت‌های تبلیغی بقاع متبرکه به مناطق محروم انجام شده است.

او تصریح کرد: بیش از ۱۱۰ کانال در فضای مجازی با اولویت فعالیت‌های اجتماعی فرهنگی و قرآنی  توسط بقاع متبرکه راه اندازی شد و بیش از ۵۰۰ نفر در قالب ۳۰ گروه جهادی در فعالیت‌های خدمت رسانی به مردم نیازمند انجام شد.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی تاکید کرد:امسال در طرح آرامش بهاری با رعایت اصول بهداشتی از ۲۸ اسفند تا ۱۳ فروردین میزبان زائرین خواهد بود.

احمدزاده اظهار کرد:برگزاری فعالیت‌هایی از جمله اقامه نماز جماعت، مراسم سال تحویل، جشن ولادت نیمه شعبان، حلقه‌های معرفت، مشاوره کودک و نوجوان، فضاسازی محیطی، ایستگاه‌های صلواتی با رعایت اصول بهداشتی در بقاع متبرکه انجام شد.

بقاع متبرکه سطح یک و دو در طرح آرامش بهاری فعال هستند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها