موج
کدخبر : ۳۷۰۳۴۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-370348

استاندار قم بر لزوم حضور شهروند هوشمند در شهر هوشمند تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، بهرام سرمست در آئین افتتاحیه نخستین سایت (5G) همراه اول که در جوار بارگاه نورانی کریمه­ اهل بیت حضرت فاطمه معصومه(س) راه‌اندازی شد، با اشاره به اینکه امروزه شاهد انفجار اطلاعات در عصر اطلاعات هستیم، اظهار کرد: زمان و مکان در این انقلاب درنوردیده شده و مرزهای جغرافیایی رسوخ پذیر شده‌انذ و تمام این اتفاقات به وسیله تکنولوژی ارتباطات رقم خورده است.

وی با بیان اینکه در گذشته جامعه بشری مرزبندی داشته است، عنوان کرد: امروز به وسیله ارتباطات دیگر هیچ شمال و جنوبی و مرزی نداریم.

استاندار قم با اشاره به اینکه ابزارها و تکنولوژی‌های ارتباطی در سرعت انتقال اطلاعات نقش موثری دارند، مطرح کرد:  برای پیاده سازی دولت الکترونیک نیازمند زیرساخت‌ها و الزامات فنی هستیم که بدون زیرساخت‌های فرهنگی میسر نیست.

وی با بیان اینکه انتخاب قم به عنوان شهر هوشمند یک اتفاق درست و هدفمند است چراکه قم جهان شهر تشبیع است، خاطرنشان کرد: قم رتبه یک تولید و نشر معارف دینی را دارد که این مهم با حضورمراجع، حوزه‌های علمیه، جامع المصطفی و بیش از بیست میلیون زائر و مسافر در مناسبت‌های مختلف شکل گرفته است.

سرمست ادامه داد: موارد فوق موقیت خاصی را برای این شهر مقدس رقم زده ک توسعه این زیرساخت‌ها جزو الزامات این شهر شده است.

وی با بیان اینکه در دنیای امروز بر مبنای اطلاعات، گردش اطلاعات و تولید و مصرف اطلاعات تقسیم بندی داریم، تصریح کرد: بنابراین ما در معرض یک تغییر و تحول اجتناب ناپذیر قرار داریم و همزمان با توسعه،  فرهنگ استفاده از این زیرساخت‌ها نیز الزامی است.

استاندار قم با اشاره به اینکه در کنار حرکت به سمت شهر هوشمند باید به شهروند هوشمند نیز توجه داشته لاشیم، یادآور شد: شهر قم به عنوان آبروی جهان اسلام باید پیشرفت کند؛ کرونا الزامات شهر هوشمند را بیشتر کرد و این الزامات حتی در عصر پساکرونا نیز جدی‌تر خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها