موج
کدخبر : ۳۶۹۹۷۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-369970

شهرام حبیب زاده:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته 25 بیمار جدید مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان بستری شده اند.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، شهرام حبیب زاده ، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته 25 بیمار جدید مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان بستری شده اند که بیشترین بستری مربوط به شهرستان اردبیل است.

وی افزود: طی این مدت 18 بیمار با بهبودی نسبی از بیمارستان‌های استان مرخص و 4 بیمار کرونایی طی این مدت در مراکز درمانی استان اردبیل فوت کرده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل تصریح کرد: از 25 بیمار جدید، ۱8 بیمار در اردبیل، ۱ بیمار در مشگین شهر و 6 بیمار در خلخال بستری شده اند.

حبیب زاده افزود: در حال حاضر 162 بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان‌های استان بستری هستند که 50 بیمار بدحال مبتلا به کرونا در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان می‌باشند.

وی گفت: براساس‌ آخرین وضعیت اعلام شده توسط وزارت بهداشت، هم اکنون شهرهای اردبیل، پارس آباد، مشگین‌شهر و خلخال در وضعیت زرد و شهرهای بیله سوار، سرعین، نمین، نیر، گرمی، کوثر و اصلاندوز در وضعیت آبی قرار دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل اظهار داشت: در حال حاضر تعداد ۵ نفر بدلیل ابتلا به کرونای انگلیسی در بیمارستان امام خمینی (ره) اردبیل بستری و حدود ۶۰ نفر از اطرافیان این بیماران، رهگیری شده و تست کرونا در آنها انجام گرفته که خوشبختانه همه موارد منفی می باشد.

حبیب زاده بیان کرد: از عموم هم استانی ها درخواست می شود در صورت داشتن مسافر از استان خوزستان یا استان های درگیر کرونای انگلیسی و کشور عراق، موارد را به سامانه تلفنی ۴۰۳۰ یا شماره تلفن مرکز مدیریت بیماری های شهرستان ها اطلاع داده یا به نزدیکترین پایگاه یا مرکز یا خانه بهداشت محل سکونت خود مراجعه کنند.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها