موج
کدخبر : ۳۶۹۲۹۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-369295

منصور رضوانی جلال:

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان همدان با تاکید بر ترویج و آموزش طبخ آبزیان جهت افزایش سرانه مصرف، از افزایش سرانه مصرف آبزیان به 8.3 کیلوگرم در استان همدان خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، منصور رضوانی جلال ، رئیس سازمان جهاد‌کشاورزی استان همدان در بازدید از مراحل ضبط  برنامه آموزشی طبخ آبزیان، به خبرنگار ما گفت: یکی از دغدغه هایی که همیشه در تولید و مصرف ماهی وجود داشته است، نحوه پخت و استفاده ماهی بوده که تاثیر شگرفی در سرانه مصرف ماهی داشته است. در نگاه اول چیزی که درباره انواع روش های پخت و پز و مصرف ماهی به ذهن می رسد این است که ماهی سخت فراوری و پخته می‌شود؛ این موضوع در کاهش سرانه مصرف تاثیر مستقیمی داشته است.

رضوانی جلال ادامه داد: استان همدان در سال های گذشته سرانه مصرف بسیار پایینی داشت. خوشبختانه با برگزاری کلاس‌های آموزشی  و ترویجی مصرف سرانه از یک کیلوگرم به 8.3 کیلوگرم مصرف ماهیانه در استان همدان رسیده است. 

وی افزود: گرچه با مصرف سرانه کشور که 13 کیلوگرم است، فاصله داریم اما نسبت به سایر استان های غیر ساحلی وضعیت بهتری داریم. لذا لازم است به این دست از کلاس‌های آموزشی بیشتر پرداخته شود. در استان همدان مقدمات ضبط  10 روش پخت آبزیان تدارک دیده شده است. امیدواریم با برگزاری چنین کلاس‌هایی که نحوه پخت صحیح و تنوع در پخت را آموزش می‌دهد، در سطح استان و کشور سرانه مصرف آبزیان را افزایش پیدا کند.

رضوانی جلال بیان کرد: گرچه استان همدان، استانی ساحلی نیست اما نقش خوبی در تولید ماهی کشور دارد. در سطح استان 6 هزار و 300 تن ماهی توسط 900 واحد تولید می‌شود. استان همدان حدود 20 درصد از نیاز کشور به ماهی قزل‌آلا را تامین می‌کند. 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان در پایان تاکید کرد: مصرف ماهی سبب تامین سلامت فرد در برابر بیماری‌های قلبی و عروقی می‌شود و نسبت به سایر مواد پروتئینی نظیر گوشت قرمز و گوشت مرغ، یکی از محصولات سالم و مقرون به‌صرفه است که جا دارد به نحو شایسته مصرف آن ترویج شود.

 

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها