موج
کدخبر : ۳۶۸۷۵۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-368753

گزارش موج از یک نزاع میان طایفه‌ای؛

با گذشت ۳ روز از نزاع میان ۲ طایفه بهرهی «ایلام» و «بیرانوند» لرستان بر سر چرای دام، این درگیری همچنان ادامه دارد تا آنجا که این درگیری، تاکنون ۲ کشته و ۵ مجروح بر جای گذاشته است.

به گزارش خبرگزاری موج لرستان، ۳ روز از نزاع طایفه‌ای میان دو قبیله «بهرهی ایلام و بیرانوند لرستان» در مه‌نواز دره شهر ایلام می‌گذرد که در این میان، تاکنون ۲ نفر کشته و ۵ تن مجروح شده‌اند.

گزارش منابع محلی حکایت از آن دارد که این درگیری از سال گذشته آغاز شده و به دلیل وجود مشکلات عدیده، تاکنون مرتفع نشده است.

یک شاهد عینی به خبرنگار موج گفت: درگیری بر سر استفاده از مراتع منطقه جهت چرای دام صورت گرفته و شرایط به گونه‌ای است که عده‌ای از عشایر از بالادست به سمت پایین‌دست تیراندازی می‌کنند.

این فرد که نخواست نامش فاش شود، ادامه داد: در این درگیری، علاوه بر کشته و مجروح شدن حدود ۷ نفر، تعداد تقریبی ۲۰۰ گوسفند نیز تلف شده‌اند.

این در حالی است که فرماندار شهرستان دره شهر ایلام در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری موج، به بهانه حفاظت گفتار و اینکه منبع کسب خبر مشخص نیست، ضمن تایید خبر درگیری، از هرگونه پاسخگویی در خصوص جزئیات این نزاع خودداری کرد.

*تلاش پلیس برای ختم درگیری بی‌نتیجه بوده است

گفته می‌شود که عوامل پلیس در محل درگیری حضور دارند اما، به دلیل تیراندازی طرفین درگیری، شرایط بازدارندگی با کندی روبروست.

*یگان امداد نیروی انتظامی ورود خواهد کرد

یک منبع آگاه به موج گفت: با ورود وزارت کشور به موضوع، نیروی یگان امداد در حال عزیمت به محل درگیری است و تا ساعاتی دیگر، امکان ختم این نزاع طایفه‌ای به واسطه حضور گسترده نیروی انتظامی وجود دارد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها