موج
کدخبر : ۳۶۸۳۸۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-368386

فرزاد قلندری خبر داد:

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل از افزایش 19 دوربین ثبت سرعت در محورهای مواصلاتی استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، فرزاد قلندری، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل در جلسه کمیسیون مدیریت اجرائی ایمنی حمل و نقل استان اردبیل گفت: امسال کاهش ۱۰ درصدی تصادفات با محوریت کنترل سرعت هدفگذاری شده و در این راستا سرعت خودروها از طریق دوربین ها در حال رصد است.

وی بیان کرد: در حال حاضر ۲۹ دوربین ثبت سرعت در محورهای مواصلاتی استان اردبیل فعال است که ۱۹ دوربین دیگر به این دوربین ها افزوده می شود.

معاون استاندار اردبیل اظهار کرد: با ثبت سرعت به صورت متوسط با استفاده از این دوربین ها کاهش چشمگیری در وقوع تصادفات شاهد خواهیم بود.

قلندری با اشاره به روز ۱۴ اسفندماه روز رانندگی بدون حادثه افزود: در این روز دوربین ها در محورهای مواصلاتی سرعت رانندگان را ثبت و ترددها را کنترل می کنند.

وی از رانندگان خواست در محورهای مواصلاتی استان سرعت را کنترل و از بروز حوادث در این روز جلوگیری کنند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل با بیان اینکه هنوز تصمیمی در خصوص انجام سفر های نوروزی در ستاد ملی کرونا اتخاذ نشده است، افزود: در خصوص سفرهای نوروزی تابع تصمیم ستاد کرونا هستیم و با فرض دایر بودن سفرها تدابیر لازم اتخاذ شده است.

قلندری در ادامه با اشاره به اقدامات انجام گرفته در خصوص ارتقای ایمنی راه های استان خواستار برنامه ریزی برای سال آینده برای کاهش تصادفات شد.

وی به اخذ مجوز برای احداث پایگاه های راهداری و امدادی  بین شهری خواستار انتخاب سه محل با در نظر گرفتن پراکندگی پایگاه ها جهت شروع عملیات اجرایی در سال آینده شد.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل نیز در این جلسه از برنامه ریزی برای تجهیز محورهای مواصلاتی با هدف کاهش تصادفات خبر داد.

کلیم اله وثوقی افزود: بیشترین علت وقوع تصادفات سرعت و سبقت غیرمجاز بوده و در این خصوص سیستم هوشمند کنترل سرعت با نصب دوربین های ثبت سرعت و تخلفات در محورها فعال است.

وی بیان کرد: ۹۰ درصد دوربین ها در محورهای مواصلاتی استان فعال هستند و دوربین هایی هم که در سال های قبل از رده خارج شده بود ،در حال تعمیر و فعال سازی است.

وثوقی تصریح کرد: از ۴۲ دوربین ثبت سرعت در محورهای مواصلاتی ۲۹ مورد فعال و ۱۳ مورد نیز در حال تعمیر است که شش مورد آن تا پایان یال به تعداد دوربین های فعال افزوده می شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها