موج
کدخبر : ۳۶۸۲۶۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-368268

هاجر عبدی ؛

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان از شناسایی و جمع آوری141 دستگاه غیرمجاز تولید ارز دیجیتال در بندرعباس خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، هاجر عبدی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان گفت: این دستگاه‌ها در یک ماه گذشته در سه نقطه شهرستان بندرعباس شناسایی شدند که به صورت غیرمجاز از برق خانگی برای فعالیت استفاده می کردند.

وی گفت: دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال از وسایل پرمصرف برق هستند که استفاده از برق غیرمجاز باعث هدر رفتن انرژی و افزایش تلفات برق در شبکه توزیع برق می شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان افزود: واگذاری انشعاب برق برای تولید ارز دیجیتال منوط به اخذ مجوز از سازمان صنعت، معدن و تجارت است اما برخی سودجویان برای کسب سود بیشتر و استفاده از برق ارزان، در منازل و اراضی کشاورزی اقدام به تولید ارز غیرمجاز  می کنند.

عبدی اضافه کرد: دستگاه‌های تولید ارز دیجیتال نیاز به مصرف بالای برق دارد و استفاده از آنها نیاز به دریافت انشعاب‌های خاص دارد  به همین خاطر نیز برخی افراد برای سود بیشتر از برق خانگی استفاده می کنند. در صورت شناسایی علاوه بر جمع آوری این دستگاه‌ها، متخلفان نیز به مراجع قانونی معرفی می شودند.

وی در ادامه با اشاره به انعقاد تفاهم نامه شرکت توزیع نیروی برق با نیروی انتظامی گفت: این شرکت با همکاری نیروی انتظامی امسال چندین مرکز غیرمجاز ارز دیجیتال در شهرستان های استان شناسایی کرده است که با توجه به افزایش استفاده از دستگاه‌های تولید ارز دیجیتال، رصد و شناسایی مراکز غیرمجاز به شدت پیگیری می شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها