موج
کدخبر : ۳۶۷۴۷۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-367475

رئیس پلیس آگاهی استان البرز از دستگیری کلاهبرداران جعل اسناد ملکی توسط کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی استان البرز خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزار موج البرز، محمد نادربیگی، گفت: در پی ارجاع پرونده ای به اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پایگاه دوم پلیس آگاهی مبنی بر فروش غیرقانونی یک ملک گران قیمت در منطقه گلشهر کرج، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت.

رئیس پلیس آگاهی استان البرز افزود: در بررسی‌های اولیه مشخص شد که صاحب ملک کلاهبرداری شده ساکن خارج از کشور بوده و در آخرین سفری که به ایران داشته به منظور فروش خانه به یکی از مشاوران املاک آن منطقه مراجعه کرده و سند ملک را در اختیار او گذاشته که این فرد نیز با سوء استفاده از این اعتماد با همدستی 4 نفر دیگر اقدام به ثبت سند به نام غیر کرده اند.

این مقام مسؤول اظهار کرد: در ادامه با بررسی‌های تکمیلی و با محرز شدن انجام کلاهبرداری، کارآگاهان با هماهنگی مقام قضائی به محل زندگی 2 نفر از کلاهبرداران اعزام و پس از دستگیری آن ها را  به پایگاه دوم پلیس آگاهی منتقل کردند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: متهمان پس از دستگیر ابتدا منکر انجام هرگونه کلاهبرداری بودند اما با مشاهده مستندات پلیس به ناچار لب به اعتراف گشوده و عنوان کردند که پس از دریافت سند با همدستی برادر صاحب ملک با تنظیم سند فروش به نام یکی از همدستانشان، خانمی را که شبیه صاحب ملک بوده را به دفترثبت اسناد برده و اقدام به ثبت سند مالکیت کرده و از این طریق خانه را به شخص دیگری به فروش رسانده اند.

سرهنگ نادربیگی با اشاره به شناسایی و دستگیری برادر صاحب ملک و 2 خانم دیگر که در این کلاهبرداری نقش ایفا کرده بودند، خاطرنشان کرد: کارشناسان ارزش ملک کلاهبرداری شده را 50 میلیارد ریال برآورد کرده اند.

رئیس پلیس آگاهی استان البرز در پایان یادآور شد: شهروندان عزیز از اعتماد بی مورد به افراد به جد پرهیز کنند

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها