موج
کدخبر : ۳۶۷۲۷۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-367275

مجید ستایش نیا :

معاون اجتماعی سپاه ثارالله کرمان گفت : استفاده از ظرفیت اماکن مذهبی روحانیون وریش سفیدان محلات در اجرای برنامه های فرهنگی وپیشگیرانه در قالب طرح کرامت از اهم اقدامات سپاه در زمینه کنترل و کاهش آسیبهای اجتماعی است.

به گزارش خبرگزاری موج کرمان، مجید ستایش نیا، معاون اجتماعی سپاه ثارالله کرمان در نشستی با مدیر وکارشناسان تخصصی بهزیستی شهرستان کرمان به بحث و بررسی مسائل و آسیبهای اجتماعی شهر کرمان پرداخت .

ستایش نیا معاون اجتماعی سپاه ثارالله کرمان در این دیدار با تقدیر از خدمات ارزنده بهزیستی حاشیه نشینی  و اعتیاد را مادر مشکلات حال حاضر جامعه دانست وافزود  : مطابق نتایج حاصله از تحقیقات اخیر اعتیاد ریشه اصلی عمده معضلات اجتماعی از جمله طلاق است وبنابراین برنامه ریزی پیشگیرانه محور در کتنرل این معضل میتواند زمینه ساز کنترل موثر وماندگار بخش بزرگی از مشکلات اجتماعی باشد.

وی افزود : مجموعه سپاه پاسداران در کنار همکاری با بهزیستی اقدامات قابل قبولی را در این زمینه تاکنون داشته است .

ستایش نیا به اجرای طرحهای محله محور در حوزه آسیبهای اجتماعی در مناطق حاشیه ای اشاره نموده وافزود :  استفاده از ظرفیت اماکن مذهبی روحانیون وریش سفیدان محلات در اجرای برنامه های فرهنگی وپیشگیرانه  در قالب طرح کرامت از اهم اقدامات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در  زمینه کنترل و کاهش آسیبهای اجتماعی است .
وی بیان داشت : سپاه پاسداران در تداوم  برنامه های خود  وبه منظور ارتقا وگسترش فرهنگ پیشگیری  وارتقا سطح سلامت اجتماعی آمادگی هرگونه همکاری از طریق مشارکت در بهره برداری از امکانات تبلیغاتی سپاه با بهزیستی را دارد.

علی اکبر مختاری مدیر بهزیستی شهرستان کرمان نیز در این جلسه با اشاره به روند رو به رشد مسائل اجتماعی در حوزه های مختلف در پیش گرفتن طرحها وبرنامه های پیشگیرانه را موثر ترین شیوه در برخورد با این مسائل دانست و افزود : بنا بر تجارب حاصله از اجرای طرح ها وبرنامه های متعدد در سالیان اخیر استفاده از ظرفیتهای مردمی در قالب برنامه های پیشگیرانه محور با تکیه بر بهره حداکثری از ظرفیتهای بومی ومنطقه ای اثربخش ترین شیوه مهار وکنترل معضلات گوناگون اجتماعی است .

وی در بخش دیگری از سخنان خودبا اشاره به اینکه سازمان بهزیستی برای کنترل و کاهش آسیبهای اجتماعی اقدام به ایجاد پایگاه های اجتماعی در حاشیه های شهر کرمان نموده است ،  اذعان داشت :  افتتاح 29 مرکز +زندگی و فعالیت پایگاههای اجتماعی در مناطق حاشیه ای کرمان زمینه مناسبی است تا با همکاری مجموعه هایی همچون سپاه پاسداران خدمات ارزنده ای را به جامعه ارائه نمود.

مختاری اعتیاد ،خشونتهای خانگی و طلاق را از مهمترین آسیبهای شهر کرمان عنوان کرد و افزود : مهاجرت روستاییان به شهر ها یکی از دلایل مهم افزایش آسیب درکرمان بوده است.

در ادامه راههای همکاری بیشتر طرفین در اجرای برنامه های اجتماع محور وپیشگیرانه مورد بحث وتبادل نظر قرار گرفت.

 

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها