موج
کدخبر : ۳۶۷۱۲۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-367124

مدیر موسسه خیریه دارالاکرام حضرت ابوالفضل علیه السلام شعبه قم:

مدیر موسسه خیریه دارالاکرام حضرت ابوالفضل علیه السلام شعبه قم تحصیل را حق همه کودکان دانست.

منوچهر دهشیری در گفتگو با خبرنگار موج در قم با تشریح فعالیت‌های این موسسه خیریه اظهار داشت: موسسه خیریه دارالاکرام در سال ۱۳۸۰ با شماره ثبتی ۱۳۵۴۳ در کشور  با شعار تحصیل حق همه کودکان است تاسیس شد.

مدیر موسسه خیریه دارالاکرام حضرت ابوالفضل شعبه قم افزود: در حال حاضر با ۲۳ شعبه در ۱۵ استان و ۹۰ شهر بیش از ۵ هزار و ۸۰۰ دانش‌آموز تحت پوشش خود دارد.

وی تصریح کرد: شعبه قم در سال ۱۳۹۳تاسیس شد و بیش از ۴۵۰ دانش آموز را تحت پوشش درآورده است و ماهیانه بر مبنای ارزشیابی تحصیلی، فرهنگی،  ورزشی بورسیه تحصیلی پرداخت می‌کند.

دهشیری بیان کرد: دارالاکرام خیریه ای است که با هدف حمایت از دانش آموزان بازمانده از تحصیل و یا در معرض ترک تحصیل فعالیت می‌کند، ویژگی بارز این موسسه حفظ کرامت دانش‌آموزان است، در واقع موسسه به دانش‌آموزان صدقه نمی‌دهد بلکه با آنها قرارداد سالیانه بورسیه می‌بندد و توجیه می نماید که حمایت موسسه در قبال همکاری بر رشد و پیشرفت آنهاست و اگر این مهم محقق نگردد قرارداد در مرحله اول تعلیق و بعد فسخ می گردد .

منوچهر دهشیری

وی عنوان کرد:به دانش آموزان دو سال فرصت داده می‌شود که خودشان را توانمند کنند و بتوانند به تحصیل ادامه دهند ،اگر بعد از دوسال که کمک ها انجام شد  نتوانستند خودشان را به ادامه تحصیل  برسانند تا از بورسیه استفاده کنند از موسسه خارج می شوند.

مدیر موسسه خیریه دارالاکرام حضرت ابوالفضل شعبه قم خاطرنشان کرد: دانش‌آموزان بورسیه  تحت پوشش این موسسه با حامیان خود و بلعکس ارتباط مستقیمی ندارند.

وی گفت: در این موسسه جهت رعایت کرامت انسانی از نام دانش آموزان استفاده می شود و نام خانوادگی و اطلاعات شخصی آنها به هیچ وجه منتشر نمی‌شود مگر اینکه موفقیتی در رشته یا مهارتی خاص کسب کنند.

دهشیری اظهار داشت: هدف اصلی موسسه اعطای بورسیه به دانش آموزان توانمند و مستعدی است که به دلیل مشکلات اقتصادی امکان ادامه تحصیل ندارند و دچار افت تحصیل می‌شوند، موسسه سعی می‌کند در توانمند سازی واقعی دانش آموزان سهم بسزایی داشته باشد.

وی افزود: دانش آموزان در مقطع خاص به مراکز فنی و حرفه ای معرفی می شوند و با حمایت کردن در جهت توانمندشدن آنها اقدام می کنند،وباهدایت تحصیلی دانش آموزان کلاس دهم را در  موسسه  فنی و حرفه ای ثبت نام می کنند و کمک مالی به آنها می شود تا آنها بتوانند موفق و توانمند شوند.

مدیر موسسه خیریه دارالاکرام حضرت ابوالفضل شعبه قم بیان کرد:  طبق منشور موسسه هرگونه فعالیت اقتصادی برای ما ممنوع  است، بنابراین بانیان مهمترین عناصر حفظ و تداوم فعالیت موسسه هستند که با حمایت‌های هر چند کوچک مسیر را برای موسسه هموار می‌کنند.

وی عنوان کرد: موسسه جهت توسعه فعالیت خود تلاش می‌کند که از کمک افراد نیکوکار و متخصص با مهارت بالا به عنوان همیار کمک بگیرد ،حامیان عزیزی که می‌خواهند به موسسه کمک کنند می توانند با مراجعه به سامانه آنلاین به مهربانی با انتخاب گزینه (حمایت از دانش‌آموزان )در هر استان به دانش آموز منتظر بورسیه دست پیدا کنند و با اطلاع از وضعیت دانش آموز از یک یا چند دانش آموز حمایت کنند و در قسمت (می خواهیم بانی مهربانی باشیم )در دستیابی به اهداف موسسه ما را یاری نمایند.

منوچهر دهشیری

دهشیری خاطرنشان کرد: حامیان می‌توانند به صورت شفاف پولهای واریزی  به حساب دانش‌آموزان  را کنترل نماید و در پنل مهربانی خودش وارد شده و در کیف پولی که دارد ببیند چقدر پول به دانش‌آموز داده شده وچقدرموجودی دارد و آن را رصد کند و به روز از خدماتی که به دانش آموز داده می شود آگاه گردد.

وی تصریح کرد: موسسه آمادگی دارد تمام دانش آموزان مستعد به تحصیل و فاقد سرپرست موثررا پذیرش نماید، همچنین معرفی مددکار، همیار آموزشی، در تمامی رشته ها و حامی جهت پذیرش دانش آموزان از طریق سایت به مهربانی امکان پذیراست یا تلفن‌های۳۷۸۴۱۷۵۹و ۳۷۸۴۱۷۶۹ از ساعت ۸ صبح تا ۴ بعد از ظهر یا پیامک موسسه ۵۰۰۰۱۲۸۸۴ و تلفن ۰۹۱۲۵۵۱۲۹۶۸ به موسسه دارالاکرام انجام می‌شود.

مدیر موسسه خیریه دارالاکرام حضرت ابوالفضل شعبه قم گفت: کارهای مهم دیگری  در موسسه انجام می‌شود شامل برنامه‌ریزی آموزشی و نظارت درسی، جهت ارتقای سطح کیفیت تحصیلی وبرگزاری مشاوره. کلاس های تقویتی و فوق برنامه ،کلاس های کامپیوتر و کلاس خصوصی زبان و کلاس های کانون قلم چی به صورت رایگان است.

وی افزود: در قسمت بهداشت و درمان بررسی و رفع نیازهای بهداشتی و درمانی دانش آموزان و خانواده ی آنها با کمک درمانگاه، آزمایشگاه ،پزشکان متخصص ،به صورت رایگان انجام می شود.

مدیر موسسه خیریه دارالاکرام حضرت ابوالفضل شعبه قم بیان کرد: در هر سال یک بار غربالگری سالیانه  پزشکی با کمک اداره بهداشتآموزش و پرورش وبهزیستی در موسسه انجام می‌شود، همچنین موسسه از  مددکاران دوره دیده و آموزش دیده استفاده می‌کند.

وی عنوان کرد: تمام دانش‌آموزان وقتی وارد موسسه خیریه دارالاکرام می شوند همه آنها مددکار دارند، مددکاران آنها موظف هستند ماهی یک بار گزارش این خانواده را به موسسه تحویل دهند .

مدیر موسسه خیریه دارالاکرام حضرت ابوالفضل شعبه قم تصریح کرد: در شعبه قم تمام دانش‌آموزان که بورسیه می شوند تحت پوشش بیمه حوادث قرار می‌گیرند و می‌توانند از مزایای بیمه حوادث  استفاده کنند.

وی گفت: کار مهمی که در شعبه قم انجام شده با کمک معاونت نهضت سواد آموزی  بیش از ۹۸ نفر از مادران بیسواد شناسایی شدند ،و برای آنها کلاس سواد آموزی برگزار شد ، این طرح موفق شد که ۵۷ نفر تحصیلات ابتدایی را تمام کنند و بقیه در کلاس های ابتدایی و بالاتر مشغول به تحصیل شوند.

دهشیری ادامه داد: توانمند کردن یکی از وظایف مهم موسسه دارالاکرام است که در حال حاضر موفق شدیم بیش از ۱۵ درصد از دانش‌آموزان تحت پوشش را به طور واقعی توانمند کنیم .و آنها از بورسیه خارج شدند، تعداد زیادی از این دانش آموزان نیز در حال حاضر خودشان حامی دانش آموزان هستند یعنی دانش آموزانی که تحت حمایت ما بودند خودشان به دانشگاه رفته وسرکار رفته اندو دیگر نیاز به کمک موسسه نداشتند.

وی خاطرنشان کرد: موسسه بیشتر از وجود همیاران استفاده می‌کند چون در شعبه قم ما فقط چهار نفر کارمند موظف داریم که از وجود ۴۷ مددکار خانم و ۶۳ همیار فرهنگی و آموزشی و ۸۵ همیار درمانی آزمایشگاهی به صورت رایگان استفاده می‌کنیم و خیرین بزرگواری که بی منت پشتیبان این دانش آموزان که درواقع (ولی نعمتان ) ماهستند می باشند

مدیر موسسه خیریه دارالاکرام حضرت ابوالفضل شعبه قم عنوان کرد: دانش آموزان از طریق انجمن واولیاءآموزش و پرورش ومدارس  وکمیته و بهزیستی به موسسه معرفی می شوند و بعد از تحقیقات پذیرش و در سامانه به مهربانی بارگذاری می شوند و حامیان از سامانه به مهربانی آنها را انتخاب  و به هرتعداد و درصدی که بخواهند  از آنها حمایت می کنند،و بورسیه دانش آموزان را به عهده می گیرند .

وی بیان کرد: در موسسه بورسیه ای که به دانش آموزان داده می شود بر مبنای ارزشیابی تحصیلی ،معدل ،کسب امتیازات فرهنگی ، ورزشی ماهیانه محاسبه  و به حساب شخصی آنها که  واریز می‌شود:  بر اثر اتفاقی که در سال گذشته به دلیل کووید۱۹ افتاد موسسه هم به سهم خودش وارد عمل شد ما در این مدت یک سال ۱۷۲ مورد مشاوره فردی و تحصیلی داشتیم ؛ ۴۸۵ کلاس تقویتی و فوق برنامه به صورت مجازی برای دانش آموزان برگزار کرده ایم.

دهشیری اظهار داشت: در این مدت ۷۲ دستگاه تبلت و موبایل  و ۳۶۵ پک لوازم تحریر و کیف به دانش آموزان تعلق گرفته است.

وی تصریح کرد:مبلغ بورسیه تحصیلی پرداخت شده در سال بیش از ۱۲ میلیارد و ۸۹۴ میلیون و نهصد و پنجاه و پنج هزار و ۳۲۰ ریال بوده است که ماهیانه بیش از ۱۰۰ میلیون تومان به این خانواده‌ها  بورسیه نقدی تعلق گرفته  . وماهیانه بیش از ۱۴۰۰۰۰۰۰۰۰ریال کمکهای غیرنقدی وخدمات اهداءشده

مدیر موسسه خیریه دارالاکرام حضرت ابوالفضل شعبه قم بیان کرد: با توجه به اثرات بیماری کرونا و از بین رفتن اشتغال مادران خانواده های نیازمند و تحت حمایت در این مدت نیاز بیشتری به کمک های معیشتی و بهداشتی پیدا کردند .

وی گفت: طبق فرمایش مقام معظم رهبری که فرمودند: کمک‌های مومنانه به خانواده‌ها انجام شود ؛ دارالاکرام شعبه قم به سهم خودش در چهار مرحله ۲۵۰۰بسته معیشتی به خانواده های تحت پوشش به مبلغ یک میلیارد تومان پرداخت کرده است.

دهشیری افزود: در ماه رمضان سال گذشته افطاری و غذای گرم ۵۴۰۰ پرس داده شده است و پک بهداشتی کامل که شامل ماسک، الکل، ژل ضدعفونی کننده ،دستکش لاتکس، به ارزش ۶۵ میلیون تومان بوده است به خانواده‌ها تحویل داده ایم و در حال حاضر ۲۸۵۰هزار ماسک تحویل گرفته و به خانواده‌ها تحویل دادیم که یک مقدار از این اقلام باقی مانده  که قرار است شب عید تحویل داده شود.

وی عنوان کرد: ما ۴۵۰ خانواده را تحت پوشش داریم که ۳۶ خانواده گرفتار ویروس کرونا شدند و دو نفر از سرپرستان  این خانواده‌ها فوت کردند و این ها بیش از ۳۱ میلیون تومان هزینه درمان داشتند و ما آنها را انجام داده ایم.

مدیر موسسه خیریه دارالاکرام حضرت ابوالفضل شعبه قم خاطرنشان کرد: موسسه در هر سطحی  دانش آموز می پذیرد ،در حال حاضر ۱۴ نفر از دانش آموزان در بهترین دانشگاه ها ی کشور در حال تحصیل هستند و امسال ۲۱ نفر در دانشگاه ثبت نام کردند و ما امیدوار هستیم که آنها بتوانند ادامه تحصیل در دانشگاه را داشته باشند.

وی تصریح کرد: وقتی این دانش آموزان  به مرحله دیپلم می‌رسند بورسیه قطع نمی شود و تا دو سال ادامه دارد تا آنها در کنکور قبول شوند ،اگر در کنکور قبول نشدند و به دانشگاه نخواستند بروند بورسیه آنها قطع می شود.

دهشیری بیان کرد: موسسهما یک موسسه غیر انتفاعی است که کار اقتصادی و سیاسی انجام نمی دهد و به تبع نیاز به کمک و همیاری مسئولان دارد.

وی گفت: من از فرماندارقم تشکر می کنم وی دوبار به موسسه تشریف آوردند و در اهدای جوایز سبدکالا ،و تبلت هایی که داده ایم شرکت کردند، همچنین از سایر مسئولان خواهشمند هستم که بیایند و کار ما را ببینند و در کنار ما باشند و با ما همکاری کنند، .چون کاری که ما انجام می‌دهیم بورسیه تحصیلی است و دانش آموزانی که در کلاسهای موسسه شرکت کردن نتیجه بهتری نسبت به کسایی که شرکت نکردند داشته اند اگر آنها در کنار ما باشند ما افراد بیشتری را تحت پوشش قرار می دهیم.

مدیر موسسه خیریه دارالاکرام حضرت ابوالفضل شعبه اظهار داشت: نیت ما این است که تا جایی که بتوانیم در استان قم دانش آموز بازمانده از تحصیل نداشته باشیم، خیرین بزرگواری که می‌خواهند در ادامه تحصیل دانش آموزان به ما کمک کنند از سامانه به مهربانی اقدام کنند تا ما بتوانیم دانش‌آموزان بیشتری را تحت پوشش قرار دهیم.

وی عنوان کرد: شماره کارت موسسه دربانک سامان

۶۲۱۹۸۶۱۰۱۳۹۴۲۶۵۰

و شماره حساب ۸۱۱۸۱۹۸۸۱۱۱۱۱۱۴  وآدرس سایت  https://bemehrbani.com/album/roll/page/1/  در خدمت خیرین است تا ما را حمایت کنند.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها