موج
کدخبر : ۳۶۷۰۵۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-367050

غلامعلی دهشیری در چهارمین نشست نقد رای دادگستری یزد اعلام کرد:

رییس کل دادگستری یزد در جلسه عمومی چهارمین نشست علنی نقد رای دادگستری یزد، گفت: جلسات عمومی نقد رای در استان یزد برای اولین بار در کشور شکل گرفت تا رای قضات در برابر حقوقدانان نقد شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج یزد، غلامعلی دهشیری رییس کل دادگستری یزد در جلسه عمومی چهارمین نشست نقد رای دادگستری یزد، که با حضور مسئولان کانون وکلای استان یزد و حقوقدانان یزدی و مسئولان دادگستری یزد برگزار شد، گفت: جلسات عمومی نقد رای در استان یزد برای اولین بار در کشور شکل گرفت تا رای قضات در برابر حقوقدانان نقد شود.

وی اظهار داشت: دیدگاه و دانش یک دادرس و قاضی در رای او دیده می شود و دستگاه قضا که از عدالت سخن می گوید از صدور رای آن متجلی می شود.

رییس دادگستری یزد بیان کرد: سند تحول قوه قضاییه چالش محور بوده و بر اساس چالش ها، عوامل و راه حل آن ها تدوین شده که بر این اساس 7 ماموریت شامل در دستگاه قضا تعریف شده است.

دهشیری در خصوص سند تحول قوه قضاییه افزود: این سند تبعات متواری شدن محکوم علیه را به مراتب بیشتر از تبعات ماندن و اجرای حکم در نظر گرفته است چرا که تمام حساب های بانکی محکوم متواری مسدود می شود، امکان شکایت در هیچ دادگاهی نخواهد داشت و با مشکلات ثبت و دفتر اسناد رسمی مواجه می شود به طوری که امکان نقل و انتقال اسناد برای وی وجود ندارد، اجازه رانندگی، فعالیت اقتصادی و استفاده از تلفن همراه ندارد و در صورتی که رویت شود حتما دستگیر خواهد شد و همه این موارد فرایند دادرسی را تسهیل می کند.

وی به ایجاد دادگاه های تخصصی برای دعاوی خاص مانند خانواده، اقتصادی و جرایم خشن و ..اشاره کرد و افزود: سند تحول قوه قضاییه برای این موارد نقشه راهبردی تهیه کرده است.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها