موج
کدخبر : ۳۶۶۹۲۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-366926

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: هنوز موردی از کرونای انگلیسی در آذربایجان شرقی مشاهده نشده و هر هشت نمونه‌ای که از آذربایجان شرقی فرستاده شده بود، منفی گزارش شده است.

به گزارش خبرگزاری موج آذربایجان شرقی، محمد حسین صومی شیوع ویروس کرونای جهش یافته از نوع انگلیسی در قزوین و زنجان را خطری برای شیوع این ویروس در استانمان تلقی کرده و اظهار داشت: هر لحظه این امکان وجود دارد که مسافرت‌ها و رفت و آمدها امکان بروز این ویروس را در آذربایجان شرقی هم فراهم کند، از این رو باید استان را آلوده در نظر بگیریم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با تاکید بر اینکه باید از هر نوع رفتاری که منجر به انتشار ویروس انگلیسی شود خودداری کرد، گفت: مرزهای هوایی و زمینی استان به شدت تحت کنترل بوده و هر مسافری از مبدا کشورهای پرخطر آزمایش شده و پس از اطمینان از منفی بودن نتیجه آزمایششان، اجازه‌ی رفت و آمد را پیدا می‌کنند.

صومی گفت: ویروس کرونای انگلیسی راحت انتشار پیدا کرده و عوارض آن بیشتر از سایر گونه‌ها است، با توجه به اینکه این نوع از ویروس حداقل یک و نیم برابر از سایر ویروس‌ها بیشتر انتشار پیدا می‌کند، باید فاصله گذاری بیشتر باشد و استفاده از ماسک به درستی انجام شود.

صومی با بیان اینکه حدود یک ماه است که در وضعیت پایدار قرار داریم، تعداد بستری‌های کرونایی در بیمارستان‌های آذربایجان شرقی را ۴۳۳ نفر عنوان کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز ادامه داد: ۱۶۳ نفر از بیماران در بخش مراقبت‌های ویژه بستری بوده و ۵۸ نفر تحت تهویه‌ی مکانیکی قرار دارند.

وی، میانگین روزانه فوتی‌های ناشی از کرونا در آذربایجان شرقی را سه نفر عنوان کرد و گفت: امروز در جلسه ستاد کرونای دانشگاه نیز مطرح شد که هنوز افزایش محسوسی در تعداد بستری‌ها نداریم، اما در برخی موارد شاهد افزایش پنج الی ۱۰ درصدی در موارد سرپایی هستیم.

صومی خاطرنشان کرد: تفاوت محسوسی نیز در موارد شناسایی شده روزانه دیده نشده است و روزانه به طور میانگین ۲۰۰ نفر کرونا مثبت و در هفته حدود ۱۲۰۰ مورد مثبت شناسایی می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها