موج
کدخبر : ۳۶۶۴۴۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-366445

مدیر کل ارشاد استان اصفهان اعلام کرد:

مدیر کل ارشاد استان اصفهان بیان کرد: بودجه تعلق گرفته به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی 1200میلیارد است که قسمت اعظم آن صرف حقوق و دستمزدها می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، حجت الاسلام والمسلمین معتمدی در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان خمینی شهر گفت: با توجه به اینکه شورای فرهنگ عمومی سیاستگذار فرهنگی در شهرهاست اما در مجلس از بودجه ارائه شده به مجلس چهارده هزار میلیارد به 26 دستگاه، بودجه فرهنگی تعلق می گیرد که از بین آن به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی 1200میلیارد تعلق می پذیرد که قسمت اعظم آن صرف حقوق و دستمزدها می شود؛ با اینحال چگونه میتوان به دستگاه های فرهنگی و هنری وعده مالی جهت امور فرهنگی داد؟ 

وی اضافه کرد: در شورای فرهنگ عمومی شهرستان اعضایی که قانونگذار تعیین نموده ، باهدفمندی انتخاب کرده است.

مدیرکل ارشاد استان با بیان این مطلب که اعضای شورا باید هویت جمهوری اسلامی ایران را با انجام فعالیت های فرهنگی نمایان کنند، ادامه داد: شورای عمومی فرهنگی هر شهرستان پارلمان فرهنگی آن شهرستان محسوب می شود.

وی تشریح کرد: به جهت کارآمد کردن شورا و حضور موثرتر اعضا امسال نگاه جدیدی تعیین کرده ایم که استفاده از آیین نامه فرهنگ عمومی می باشد و توانسته ایم از ظرفیت آیین نامه استفاده لازم را ببریم.

حجت الاسلام معتمدی با بیان اینکه کارگروه های مختلفی در استان تشکیل شده است، افزود:  یکی از آن کارگروه ها ، کارگروه مقابله با نفوذ و تهاجم فرهنگی است که ریاست آن با اداره اطلاعات استان است.

این مقام مسئول اذعان کرد: دشمن برای مقابله با جمهوری اسلامی اتاق فکر تشکیل داده و جمهوری اسلامی نیز در مقابل باید با تدوین برنامه های اثر بخش ،توطئه های دشمنان را خنثی کند.

حجت الاسلام معتمدی خبر داد: از دیگر کارگروه ها ،کارگروه گفتمان سازی و بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی است که ریاست آن با فرماندهی سپاه صاحب الزمان است و برای این کارگروه ها شاخص های مشخصی معین نموده  و از ظرفیت بخش خصوصی نیز در این کارگروه ها استفاده می شود.

مدیر کل ارشاد استان اصفهان تصریح کرد: اگر در حوزه فرهنگ عمومی این کارگروه ها تشکیل شود ۲۲۰ کارگروه در حوزه های مختلف فرهنگ عمومی بدون پول و هزینه تشکیل می شود که با فکرو اندیشه های ناب بتوان به مردم خدمت کرد.

وی با توجه به این مطلب که فرهنگ ایثار و شهادت باید در راس امور یک کشور قرار بگیرد، گفت: بنا بر گفته امام خمینی (ره) که ، کل یوم عاشورا ،کل ارض کربلا هر روز برای ما عاشوراست و ما در سرزمین کربلا حضور داریم.

مدیر کل ارشاد هشدار داد: مسئولان دارای مسند باید پاسخگوی خون شهدا باشند و در راستای فرهنگ مهدویت قدم بردارند.

شورای فرهنگی خمینی شهر

حجت الاسلام معتمدی اذعان نمود: مسئولان که بر صندلی ریاست تکیه زده اند مدیون  شهدا هستند و وظیفه مسئولان است ،  برای اجرای عدالت فرهنگی در استان توانایی داشته باشد.

وی افزود: با ورود به اداره ارشاد و اینکه باید برابر هر برنامه سند ارائه می کردیم متوجه شدیم  این امر مغفول مانده وبه دنبال آن سند پنج ساله چشم انداز فرهنگی با بررسیهای کارگروه های لازم این امر محقق  و چشم انداز فرهنگی ترسیم شد.

مدیر کل ارشاد استان تاکید کرد: اداره کل ارشاد باید بتواند مردم محرومی که در روستاهای دور دست زندگی می کنند  خدمات فرهنگی را نیز به آن مناطق ارائه کند .

حجت الاسلام معتمدی خاطر نشان کرد: هستند  شهرهایی که شهرداری آن شهرها در کنار حوزه و فرهنگ بوده و از موسسات فرهنگی و هنری  شهرستان حمایت لازم را داشته باشد  و ده درصد  بودجه فرهنگی در شورای اسلامی شهر خرج امور فرهنگی شهرستان شود.

فرماندار شهرستان خمینی شهر در ادامه جلسه شورای فرهنگ عمومی گفت: ماه رجب دارای بزرگی و عظمتی است که آن را مدیون مولود این ماه می دانیم.

علیرضا بصیری اظهار کرد : شورای فرهنگ عمومی از اهمیت والایی برخوردار است و اینقدر در آن موجود است باید برطرف شود.

وی در بحث نامگذاری خیابانها توضیح داد: مکانیزم نامگذاری معابر و خیابانها بر عهده شهرداری و شوراهاست و با بررسی کمیته مورد نظر تایید شود.

این مقام مسئول ضمن گرامیداشت پنجم اسفند که روز  ایثارو شهادت شهرستان خمینی شهر است بیان نمود:امسال که چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران را جشن گرفتیم آنرا مدیون خون شهدای گرانقدر انقلاب هستیم.

فرماندار شهرستان خمینی شهر در پایان خاطرنشان کرد: شهرستان خمینی شهر در دوران دفاع مقدس در عملیات خیبر ۱۱۴ شهید در پنجم اسفند تقدیم اسلام و نظام اسلامی نموده که ضروری است در شناساندن این ایثارو فداکاری تمام تلاش خود را به کار بریم. 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها