موج
کدخبر : ۳۶۶۱۱۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-366115

مسئول نمایندگی وزارت امور خارجه در مازندران:

مسئول نمایندگی وزارت امور خارجه در مازندران گفت: مازندران به لحاظ تنوع تولید و جغرافیایی ، بهترین ظرفیت و فرصت را برای تجارت با کشور‌های حوزه شمالی دریای خزر دارد.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران ، اسرافیل امیری اظهار داشت: بستر‌های گسترش روابط تجاری با کشور‌های حاشیه دریای خزر و آسیای میانه آماده بوده و بر همین اساس رقابت تجاری در این منطقه با سرعت در حال شکل‌گیری است.

وی در ادامه با بیان اینکه تجار مازندرانی باید موقعیت خود را در بازار اوراسیا تثبیت کنند افزود : با توجه به وجود برخی موانع بر سر راه فعالیت تجارت و فعالیت اقتصادی این استان و به طور کلی تجّار ایرانی در منطقه اوراسیا و حوزه اقتصادی "سی آی اس" (CIS) به لحاظ پیشینه، اما در سال‌های اخیر بسترسازی مناسبی با حمایت همه جانبه دولت و وزارت امور خارجه انجام و بسیاری از این موانع برداشته شده است.

امیری با اشاره به فراهم شدن بستر‌های سیاسی و همچنین مسیر‌های دیپلماتیک برای تجارت با کشور‌های شمالی حاشیه دریای خزر و قرابت تمدّنی با مردم مازندران از تجّار استان خواست : با شناخت نیاز‌های این بازار جدید و تلاش برای تامین آن‌ها بر اساس استاندارد‌های تجارت بین المللی وارد عمل شوند.

مسئول نمایندگی وزارت امور خارجه در مازندران ، به نقش مهم این استان در تنوع تولیدات متنوع و مناسب برای ارائه در بازار کشور‌های حوزه شمالی دریای خزر اشاره کرد و گفت : تلاش بر این بوده است ، تولیدات در قالب بسته‌های اقتصادی به سفارتخانه‌ها و کنسولگری‌های ایران در کشور‌های شمالی (از شرق اروپا تا آسیای مرکزی) با هدف معرفی به فعالان اقتصادی این کشور‌ها ارسال شود ، اما بازرگانان هم باید با تهیه تولیدات استاندارد و مبتنی بر نیاز بازار با شرکای تجاری خود ارتباط برقرار کنند.

امیری از فعال شدن دیپلماسی اقتصادی جمهوری اسلامی در همه کشور‌های حوزه شمالی دریای خزر خبر داد و با هشدار نسبت به بالا گرفتن رقابت‌های تجاری کشور‌های خاور دور و غیربومیان منطقه اوراسیا در بازار ناحیه مربوطه ، بر جدّی گرفته شدن این موضوع توسط تجّار مازندرانی و ایرانی برای ورود به این بازار‌ها و دوری از هرگونه تعلل و از دست دادن این فرصت مهم اقتصادی تاکید کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها