موج
کدخبر : ۳۶۵۶۸۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-365689

نمایش «کسوف» کاری از باشگاه تئاتر تجربه حوزه هنری قم در سومین اجرای صحنه‌ای خود میزبان تماشاگران افغانستانی مقیم شهر قم و اعضای کانون ادبی کلمه بود.

به گزارش خبرگزاری موج قم، نمایش « کسوف » که به مشکلات افغانستانی‌ مهاجر می‌پردازد، در سومین اجرای صحنه‌ای خود میزبان تماشاگران افغانستانی مقیم شهر قم و اعضای کانون کلمه بود. کانون کلمه کانونی ادبی‌ست که توسط افغانستانی‌های مقیم شهر قم تاسیس و اداره می‌شود و از فعالیت‌های نویسندگان و شاعران افغانستانی حمایت می‌کند. شایان ذکر است که شهر قم یکی از مهاجرپذیرترین شهرهای کشور است.

در نمایشنامه «کسوف» که نوشته ایوب آقاخانی‌ست قانون مهاجرت زندگی ساده زوجی افغانستانی و ایرانی به نام‌های میوند و ثریا را که در نقطه مرزی زندگی می‌کنند و  صاحب فرزندی هستند دچار مشکل و دستخوش تغییر کرده‌است.

این نمایش به کارگردانی جاوید هاشمی آماده اجرا شده و مهدیه محمدخانی ، ابراهیم وفایی ، مهدی برقعی ، امیر عباس یعقوبی بازیگران این اثر نمایشی هستند.

نمایش «کسوف» بخش عملی دوره کارگاه‌ کارگردانی باشگاه تئاتر تجربه حوزه هنری قم است و تمامی عوامل این اثر نمایش را هنرجویان و هنرمندان این باشگاه بر عهده دارند.

این نمایش ویژه‌ی اعضای باشگاه و جمعی محدودی از مدعوین به روی صحنه می‌رود و  تا 24 بهمن ماه 1399 به اجرای خود ادامه خواهد داد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها