موج
کدخبر : ۳۶۵۵۵۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-365550

مستند ذو شهادتین درباره مرحوم علامه محمدتقی مصباح یزدی برای اولین بار در دفتر آیت الله محمدرضا ناصری امام جمعه یزد و با حضور مدیر کل اداره تبلیغات اسلامی استان یزد رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج یزد، مستند ذو شهادتین برای اولین بار در دفتر  آیت الله محمدرضا ناصری امام جمعه یزد رونمایی شد.

مستند ذوشهادتین که توسط روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد ساخته شد، به ابعاد شخصیتی مرحوم علامه محمدتقی مصباح یزدی پرداخته است و مسئولان حوزوی استان یزد به بیان دیدگاه های خود در باره شخصیت علمی و ولایت مداری مرحوم علامه مصباح یزدی پرداختند.

در این مستند که با سخنان آیت الله محمدرضا ناصری امام جمعه یزد آغاز می شود از درگذشت مرحوم علامه محمدتقی مصباح یزدی به ضایعه بزرگ تعبیر شده است.

در ادامه این مراسم رونمایی از مستند یادشده، حجت الاسلام علیرضا نجیمی مدیر کل اداره تبلیغات اسلامی استان یزد گفت: با سه نهاد اداره کل تبلیغات اسلامی، شورای هماهنگی تبلیغات و کانون فرهنگی نساجد رسیدگی به امور مساجد پررنگ تر شده است.

وی با تاکید بر اینکه امروز آموزه های دینی باید در قالب هنر به مردم آموزش داده شود، گفت: به مناسبت درگذشت مرحوم مصباح یزدی مراسم 40 شب 40 مسجد در حال برگزاری است و با توجه به اینکه رویکرد سازمان تبلیغات اسلامی بر توسعه فعالیت های فضای مجازی است سعی شده مستند ذوشهادتین ساخته شود.

نجیمی با اشاره به مراسم راهپیمایی 22 بهمن با توجه به شیوع کرونا مردم را به حضور پر شور در رژه موتوری و خودرویی دعوت کرد.

گفتنی است: مرحوم علامه محمدتقی مصباح یزدی 1313 در شهر یزد متولد شد به عنوان نفر اول استان وارد حوزه علمیه یزد شد، در دوران طلبگی شاگرد مرحوم آیت الله بهجت و حضرت امام خمینی(ره) بود.

مرحوم علامه محمد تقی مصباح یزدی از جوانی اهل تحقیق بود و در دفاع از دیدگاه های اسلامی فیلسوف مسلط به مبانی و دیدگاه های التقاطی بود.

از مرحوم علامه محمد تقی مصباح یزدی به عنوان عمار انقلاب و حکیم مجاهد یاد می شود، زبان گویایی در بیان حق داشت و اهل مسامحه نبود لذا تهمت های زیادی در عمر خود متحمل شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها