موج
کدخبر : ۳۶۵۵۲۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-365522

رئیس کل دادگستری یزد از آزادی ۳۰۵ مددجو ازابتدای سال جاری تا کنون خبر داد و گفت: به همت ستاد دیه استان یزد و با کمک و همراهی مردم دارالعباده از ابتدای سال جاری تا کنون تعداد ۳۰۵ مددجو از زندانهای استان یزد آزاد گردیدند که برای آزادی این محکومین مالی مبلغ ۱۸۰۰ میلیارد ریال و نیاز بود که با تلاش ستاد دیه استان مبلغ ۸۰ میلیارد ریال از این مبلغ پرداخت گردید.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، غلامعلی دهشیری رئیس کل دادگستری یزد و رئیس هیئت امناء ستاد دیه استان یزد از آزادی ۱۸ مددجو محکوم مالی جرائم غیر عمد به مناسبت ایام الله دهه فجر خبر داد.

وی با اعلام این خبر گفت: به مناسبت ایام الله دهه فجر و سالروز پیروزی انقلاب اسلامی تعداد ۱۸ مددجو محکوم مالی جرائم غیر عمد از زندانهای استان آزاد و به آغوش خانواده خود بازگشتند.

این مقام مسئول در ادامه افزود: بدهی این مددجویان مبلغ ۳۴۷ میلیارد ریال بود که مبلغ ۳۴۲ میلیارد ریال توسط اعضاء کمیته صلح و سازش ستاد دیه استان از شکات گذشت رضایت مندانه اخذ گردیده و با پرداخت مبلغ ۵ میلیارد ریال زمینه آزادی این  18 محکوم از زندانهای استان فراهم شد.

دهشیری ضمن تقدیر و تشکر از تلاش بی وقفه کارکنان و اعضاء کمیته صلح و سازش این ستاد گفت: از این تعداد آزادی تعداد ۷ مددجو با انجام مشاوره و اصلاح ذات البین توسط مددکاران این ستاد و ۱۱ مددجو  با پرداخت از منابع، شامل کمک های خیرین و نیکوکاران نوع دوست و تسهیلات بانک های عامل از زندان آزاد گردیدند.

وی در ادامه ضمن تقدیر از حضور پررنگ خیرین و نیکوکاران در راستای کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد گفت : خوشبختانه دراین ایام شاهد حضور پر رنگ همشهریان عزیز جهت آزادی زندانیان جرائم غیر عمد بودیم که این خود نشان از فرهنگ مهربانی،دستگیری و بخشندگی  مردم این خطه دارد که شایسته است از این جهت از تمام حمایت‌های مادی و معنوی آنها کمال تشکر را داشته را داشته باشیم.

رئیس کل دادگستری یزد از آزادی ۳۰۵ مددجو  ازابتدای سال جاری تا کنون خبر داد و گفت: به همت ستاد دیه استان یزد و با کمک و همراهی مردم دارالعباده  از ابتدای سال جاری تا کنون تعداد ۳۰۵  مددجو  از زندانهای استان یزد آزاد گردیدند که برای آزادی این محکومین مالی مبلغ ۱۸۰۰ میلیارد ریال و نیاز بود که با تلاش ستاد دیه استان مبلغ ۸۰ میلیارد ریال  از این مبلغ پرداخت گردید.

وی در ادامه افزود: به همت اعضاءکمیته صلح و سازش ستاد دیه، شورای حل اختلاف زندان، مددکاران زندان و قضات اجرای احکام استان یزد و طی برگزاری جلسات متعدد مبلغ  1720 میلیارد ریال از شکات گذشت رضایتمندانه اخذ گردید و مابقی این مبلغ به حساب سپرده دادگستری واریز و زمینه آزادی این ۳۰۵ نفر و بازگشت آنها به آغوش خانواده فراهم گردید.  

این مقام قضایی در پایان گفت: هم اکنون تعداد ۱۷۲ مددجو محکوم مالی جرائم غیر عمد در زندانهای استان به  سر می برند که برای آزادی آنها مبلغی بیش از  178 میلیارد تومان نیاز است که چشم انتظار کمک مردم نوعدوست و نیکوکار استان یزد هستند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها