موج
کدخبر : ۳۶۵۳۲۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-365326

موج گزارش می‌دهد؛

کمبود سرویس بهداشتی و آبخوری که از ابتدایی‌ترین زیرساخت‌های یک ورزشگاه به شمار می‌رود، ورزشکاران شهرستان سیریک را عاصی کرده است.

به گزارش خبرگزاری موج، نبود زیرساخت‌های ورزشی مناسب در شرق هرمزگان به موضوعی تکراری بدل شده است و هر چه از مرکز استان بیشتر فاصله می‌گیریم میزان محرومیت‌ها بیشتر می‌شود.

در همین خصوص «امید کریمی» بازیکن تیم میلاد پالور که در مسابقات لیگ فوتبال شهرستان سیریک شرکت دارد، در گفتگو با خبرنگار موج عنوان کرد: اکنون در حال شرکت در مسابقات لیگ شهرستان هستیم و سه هفته است که بازی‌ها در حال برگزاری است اما متأسفانه از زمان شروع مسابقات دسترسی به سرویس بهداشتی نداریم و سرویس بهداشتی موجود نیز قابل استفاده نیست.

وی با تأکید بر این‌که مسئولانی که نمی‌توانند ابتدایی‌ترین امکانات را فراهم کنند بهتر است به دنبال برگزاری مسابقات نیز نباشند، افزود: حتی یک آب‌خوری ساده هم وجود ندارد و این موارد ابتدایی‌ترین زیرساخت‌ها برای برگزاری یک مسابقه است.

کریمی با اشاره به این‌که جزئیات این مشکلات چندین بار به مسئولان برگزارکننده لیگ انتقال یافته است، گفت: مسئولان برگزار کننده مسابقات در جواب به ما گفتند این موضوع در حیطه کاری آنان نیست.

وی ادامه داد: متولیان امر بهانه می‌آورند که شهرستان سیریک مشکل آب دارد اما اگر این مشکل هم باشد حداقل می‌توانند از منبع آب استفاده کنند.

بازیکن تیم میلاد پالور عنوان کرد: از همه تیم‌ها برای حضور در مسابقات هزینه‌ دریافت می‌شود و به دلیل اخذ این دست هزینه‌ها باید ابتدایی‌ترین زیرساخت‌ها برای تیم‌های ورزشی فراهم شود و صحبت کردن راجع به این مسائل واقعاً تأسف‌برانگیز است.

برای بررسی بیشتر این موضوع به سراغ «ابراهیم آئین‌پرست» رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان سیریک رفتیم.

وی در گفتگو با خبرنگار موج عنوان کرد: در بارندگی‌های اخیر در شهرستان سیریک چاه‌های سرویس بهداشتی مجموعه ورزشی از بین رفته است اما چند سرویس بهداشتی اضافه جهت استفاده‌ی ورزشکاران وجود دارد.

وی به سرقت تجهیزات سرویس‌های بهداشتی این مجموعه نیز اشاره کرد و گفت: سرقت شیرآلات و منبع آب چندین بار اتفاق افتاده است و در این خصوص با مشکلات زیادی مواجه هستیم.

آئین‌پرست افزود: با این حال نبود سرویس بهداشتی صحت ندارد و در این مجموعه سه چشمه سرویس بهداشتی جهت استفاده عموم وجود دارد.

وی با بیان اینکه همه سالن‌ها دارای سرویس بهداشتی و آب‌خوری هستند عنوان کرد: راه‌اندازی مجدد سرویس‌ها نیاز به اعتباراتی دارد که باید منابع آن تأمین شود.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان سیریک در خصوص پرداخت هزینه از سوی تیم‌های ورزشی برای حضور در مسابقات و توقع آنان نسبت به تجهیز ورزشگاه نیز گفت: این موضوع ارتباطی با تعمیر و تجهیز ندارد و دریافت هزینه فقط هزینه ورودی مسابقات است؛ که صرف هزینه‌های جاری می‌شود.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها