موج
کدخبر : ۳۶۵۳۰۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-365306

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: آمار بستری های کرونا در آذربایجان‌ شرقی در یک هفته گذشته نسبت به هفته قبل از آن ۱۰ درصد افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری موج آذربایجان شرقی، محمدحسین صومی در جلسه ستاد مقابله با کرونای شهرستان عجب شیر با اشاره به افزایش چهارتایی شهرستان‌های زرد کرونایی آذربایجان شرقی و نارنجی شدن یک شهرستان اظهار داشت: این هفته مرند، شبستر، بناب و ملکان به شهرستان‌های زرد استان از نظر شیوع کرونا افزوده شده و عجب شیر نیز از زرد به نارنجی تغییر وضعیت داده است.

وی اضافه کرد: در شبانه روز گذشته در کل استان یک مورد فوتی ناشی از کویید ۱۹ داشتیم  اما آمار بستری‌های کرونایی در کل آذربایجان شرقی ۱۰درصد افزایش پیدا کرده که نشانه انتشار آرام بیماری در سطح استان است.

 صومی علت تغییر وضعیت در این شهرستان‌ها را وجود کانون‌های فعال بیماری در هر یکی از آن‌ها دانست و  تشدید محدودیت‌های کرونایی را در شهرستان عجب شیر .خواستار شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: باید با همکاری هم تلاش کنیم وضعیت کرونایی شهرستان عجب شیر را از نارنجی به زرد تغییر دهیم و برای این منظور باید شدت مراقبت‌ها و محدودیت‌ها را افزایش دهیم تا بتوانیم بر گسترش بیماری در شهرستان عجب شیر غلبه کنیم.

فرماندار شهرستان عجب شیر نیز در این جلسه با اشاره به اینکه با نارنجی شدن وضعیت کرونایی عجب شیر، اعمال محدودیت‌های کرونایی در این شهرستان تشدید می‌شود، گفت: اعمال محدودیت در تردد‌ها در کاهش روند بیماری اثرگذار است.

عادل اصغرپور یادآوری کرد: در صورت کاهش رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، امکان بروز موج بعدی کرونا به خصوص در ایام نوروز وجود دارد، پس باید به سطح رعایت اصول بهداشتی در اوایل بهمن ماه بازگردیم تا در آینده دچار مشکل نشویم.

وی همچنین از مردم شهرستان عجب شیر خواست تا با رعایت اصول بهداشتی و رعایت مواردی همچون تعطیلی مجالس عروسی و عزا، دورهمی‌های خانوادگی و عدم حضور در آرامستان ها، یاریگر کادر درمان و دیگر افراد خانواده خود باشند.

وی افزود: متأسفانه عده‌ای با ساده‌انگاری و سهل‌انگاری شرایط موجود، مقررات کرونایی را نادیده گرفتند و برنامه‌های روزمره خود را بدون در نظر گرفتن سلامت عمومی مردم اجرا کردند که برای مقابله با این وضعیت، هر گونه برگزاری اجتماعات حتی در روستا‌ها که زمینه شیوع ویروس کرونا را فراهم می‌کند، جرم محسوب می‌شود.

اصغرپور در صورت مشاهده یا هرگونه گزارش مردمی مبنی بر برگزاری این قبیل مراسم در هر نقطه از شهرستان، برابر قانون اقدام و با خاطیان برخورد خواهد شد.

فرماندار عجب شیر تصریح کرد: ممنوعیت تردد خودرو‌ها از ساعت ۲۱ شب تا ۳ بامداد با جدیت اعمال خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها