موج
کدخبر : ۳۶۵۲۲۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-365223

در مراسم تجلیل از کشاورزان نمونه، فعالان جامعه شیلاتی موفق به کسب 6 نمونه عنوان ملی و 9 نمونه استانی بخش کشاورزی شدند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهور کشور با حضور مجازی خود در مراسم افتتاح طرح های وزارت جهاد کشاورزی و تجلیل از کشاورزان نمونه با قدردانی از همه کشاورزان کشور، تاکید کرد: کشاورزان با کار و تلاش شبانه روزی خود خودکفایی، استقلال کشور و امنیت غذایی مردم را تامین می کنند و ما همه قدردان زحمات آنان هستیم.

وی اظهار کرد: از افتخارات این دولت، انجام کارهای بزرگ در زمینه های مختلف حوزه کشاورزی است.

در ادامه فریدون همتی استاندار هرمزگان با اشاره به تلاش مضاعف و هدفمند در بخش شیلات و  کشاورزی استان، اظهار کرد: استان هرمزگان نزدیک به ده هزار هکتار سطح زیر کشت میگو دارد که امید است با پیگیری ها و تلاش های در حال انجام در آینده ای نزدیک شاهد رسیدن سطح زیر کشت به حدود ۲۰ هزار هکتار باشیم.
همتی عنوان کرد: با زیر کشت رفتن این میزان از اراضی پرورش میگو، حدود یک سوم از ظرفیت شناسایی شده و مستعد پرورش میگوی استان به زیر کشت می رود.
وی تصریح کرد: اراضی استفاده شده در صنعت آبزی پروری در گذشته بی استفاده بود که خوشبختانه با فعالیت های شیلاتی در حال حاضر موجب رونق اقتصاد، اشتغال زایی و ارز آوری شده اند.
استاندار هرمزگان با اشاره به واگذاری دو هزار هکتار از اراضی  پرورش میگو در منطقه حسن لنگی به مردم و کارهای خوب صورت گرفته در این مزرعه، گفت: ورود خود سرمایه گذاران در زمینه های شیلاتی رشد خوبی را به دنبال داشته و نباید منتظر سرمایه گذاری دولتی بمانیم.
همتی پیوند بنگاه های اقتصادی و جوامع محالی را راهی برای توسعه و رونق خواند و گفت: خوشبختانه پیشرفت خوبی را در این زمینه شاهد بودیم.
وی با اشاره به اینکه در سال ۹۲ تولید پرورش ماهی در قفس استان هرمزگان صفر بوده است و امروز به حدود شش هزار تن رسیده است گفت: ورود صیادان به زمینه پرورش ماهی در قفس در نوار ساحلی حتی در ظرفیت های تولید کوچک راهی موثر در توسعه پرورش ماهی در قفس است.

همچنین در حاشیه این مراسم عبدالرسول دریایی مدیرکل شیلات هرمزگان تصریح کرد: کسب تمام عناوین نمونه کشاورزی استان در سطح ملی توسط بهره برداران شیلاتی بیانگر حمایت و پشتیبانی شیلات از فعالیت های شیلاتی و تلاش مستمر بهره برداران شیلاتی در استان هرمزگان است.
دریایی افزود: با استعانت از خداوند متعال استان هرمزگان در این جشنواره توانست رتبه نخست بین استان ها در بخش شیلات را نیز کسب کند.
وی فعالیت های جامعه شیلاتی با وجود مشکلات ناشی از شیوع ویروس کرونا و تحریم های ظالمانه را نشان از عملکرد عالی بخش شیلات خواند و گفت: انتخاب 6 نمونه ملی و 9 نمونه استانی بخش کشاورزی از جامعه شیلاتی استان بیانگر اهمیت فعالیت های شیلاتی در استان هرمزگان است.
دریایی 6 نمونه ملی بخش کشاورزی را عبدالله شادمان در رشته پرس ساین ساردین، محمد مراد جمالی در رشته تکثیر میگو، رامین هاشمی طباطبائی در رشته پرورش ماهی در قفس در دریا، محمد ملاحی در رشته پرورش میگو، مهدی ربیعی در رشته صید ماهیان تجاری و علی میلادی در رشته صید میگو (شایان تقدیر) و ۹ نمونه استانی شیلات را محمود مشایخی در رشته تکثیر میگو، محسن شریفی در رشته پرورش ماهیان خاویاری، فاطمه یاری در رشته پرورش میگو، علی میلادی در رشته صیاد میگو، کرم سلیمان زاده در رشته صید ماهیان تجاری، ابراهیم دادی در رشته صید ماهیان صنعتی، محمد بادزهره در رشته صید پرس ساین ساردین، محمد نیرومند در رشته پرورش ماهیان زینتی و قاسم عسکری ( شرکت طلایه داران قشم) پرورش ماهی در قفس در دریا ذکر کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها