موج
کدخبر : ۳۶۵۱۷۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-365176

رئیس کمیسیون هنر و ارتباطات شورای اسلامی شهر کرج گفت: با هدف تامین بخشی از مطالبات فرهنگی شهروندان، هفت هزار متر مربع زمین برای احداث مجموعه تئاتر شهر با معماری فاخر اختصاص یافته است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج البرز، ، رحیم خستو با اشاره به نیازهای فرهنگی و هنری این کلانشهر اظهار داشت: طبق برنامه ریزی تئاتر شهر در بوستان تاجیکستان واقع در روبروی ساختمان شهرداری مرکزی کرج ساخته می شود.

سخنگوی شورای اسلامی شهر کرج افزود: یکی از مصوبات شورای اسلامی شهر کرج ایجاد تئاتر شهر است که چگونگی ساخت و اجرای آن در قالب  یک مسابقه فراخوان داده شد و به زودی عملیاتی می شود.

خستو در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به مصوبه ‌های شورای اسلامی شهر کرج در زمینه طرح ها و برنامه های فرهنگی هنری ‌تاکید کرد: برای حمایت از توزیع کنندگان محصولات فرهنگی، نویسندگان، مکان‌های فرهنگی و مذهبی مصوبه هایی در شورای شهر داشته ایم تا کمترین عوارض صنفی را پرداخت کنند.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر کرج عنوان کرد: همچنین مصوبه  نصب  تندیس ها و یا سردیس‌های فرهنگی و هنری در شورای شهر تصویب شده تا مفاخر شهر بیشتر معرفی شوند.

خستو با اشاره به اهمیت  خانه هنرمندان در کرج بیان داشت: این مکان با تصویب شورای اسلامی شهر کرج به هنرمندان واگذار شد ضمن آنکه تفاهم نامه ای با اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان  در خصوص مشارکت برای گسترش آثار هنری و بازارهای روز در کلانشهر کرج منعقد شده است.

به گفته خستو، همچنین تفاهم نامه ای با پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران مستقر در کرج برای ایجاد موزه در شهر و اختصاص باشگاه میلاد به گالری امضاء شده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها