موج
کدخبر : ۳۶۵۱۵۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-365159

بازرس شعبه دو دادسرای قم از صدور دستورات قضایی برای ایمن‌سازی کوه دوبرادران قم خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، احمد عظیمی در نامه‌ای به شهرداری با بیان این‌که در سال‌های گذشته و به‌ویژه در سال‌جاری شاهد حوادث متعددی در محدوده کوه دو برادران قم بودیم که متاسفانه منتهی به فوت چند نفر از شهروندان شد، جلوگیری و پیشگیری از وقوع حوادث مشابه را ضروری خواند.

وی اضافه کرد: بر اساس تحقیقات به عمل آمده وضعیت توپوگرافی کوه به شکلی است که صعود، حضور و برگشت از کوه را حتی برای کوهنوردان مشکل می‌سازد.

وی ادامه داد: با توجه به افزایش حضور شهروندان در این محدوده به دلیل دسترسی آسان و نزدیکی محدوده شهری و ساختمان‌های مسکونی به محل، شهرداری قم به‌عنوان متولی این امر با همکاری سایر نهادها، موظف به انجام اقدامات فوری و موثر در این محدوده هستند.

عظیمی، نصب تابلوهای هشدار و خطر در فواصل معین و در محدوده‌های ورود افراد به کوه به تعداد کافی، حضور راهنمایان و گروه حوادث و امداد در ایام تعطیلی و پیک حضور شهروندان، مسیریابی و آماده کردن مسیر صعود و فرود از کوه با همکاری هیات کوهنوردی و کوهنوردان خبره و حرفه‌ای و اطلاع‌رسانی خطرات احتمالی به شهروندان از طریق رسانه‌ها را از اقداماتی دانست که به‌منظور ایمن‌سازی و پیشگیری از حوادث مشابه باید در اسرع وقت صورت پذیرد.

کوه دوبرادران قم ترکیبی از دو کوه است که دارای دو قله، با شیب‌های تند و پرتگاه‌های خطرناک می‌باشد؛ نمای جذاب این کوه از شهر قم قابل مشاهده و مکانی مورد توجه ویژه قمی هاست.

برنامه‌های کوهنوردی و سنگ‌نوردی متنوعی در مسیر این کوه برگزار می‌شود و متاسفانه تاکنون چند گردشگر نیز در مسیر صعود این کوه جان خود را از دست داده‌اند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها