موج
کدخبر : ۳۶۴۴۶۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-364464

مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز از افزایش آلاینده ها در آسمان استان خبر داد و گفت: گروه های حساس از منزل خارج نشوند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج البرز، محمد رضا فلاح نژاد اظهار داشت: افراد آسیب پذیر شامل کودکان، سالمندان و بیماران قلبی و تنفسی از تردد در فضای باز و  شهری خودداری کنند.

وی اضافه کرد: بر این اساس طبق  بررسی نقشه های هواشناسی پایداری جوی و وارونگی دمایی و بازگشت آلاینده ها به استان البرز تا پایان هفته جاری ادامه دارد.

وی افزود:هشدار آلودگی  سطح زرد هواشناسی برای استان صادر شده و انتظار می رود  فرمانداری ها، بخشداری ، دهیاری و سایر دستگاه های اجرایی اقدامات لازم  را برای پیشگیری و کاستن از سطح آلاینده ها به عمل آورند.

فلاح نژاد گفت: تحلیل آخرین الگوهای پیش یابی سازمان هواشناسی حاکی از جوی پایدار و رخداد وارونگی دمایی در استان البرز بوده که به موجب آن  افزایش آلاینده ها  تا ظهر جمعه هفته جاری در بعضی ساعات تا سطح ناسالم برای تمام گروه ها خواهد رسید.

وی تاکید کرد با توجه به این شرایط  می طلبد در شهرهای استان البرز از انجام هرگونه فعالیتی که منجر به افزایش آلودگی هوا می شود،  خودداری گردد.

فلاح نژاد خاطرنشان کرد: ورزشکاران و شهروندان از هرگونه فعالیت فیزیکی و ورزشی از جمله دویدن، پیاده روی و سایر فعالیت های ورزشی هوازی  در فضای باز اجتناب ورزند.

از ابتدای مهرماه سال جاری تاکنون بیش از ۲ ماه هوای البرز در وضعیت ناسالم قرار گرفته است. 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها