موج
کدخبر : ۳۶۳۴۰۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-363405

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان همدان خبر داد:

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان همدان با اشاره به آکادمی تحقیق و توسعه اینترنت اشیا، از آموزش اینترنت اشیا در فنی و حرفه ای خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، وهب مختاران،  مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان همدان با اشاره به  آموزش اینترنت اشیا در فنی و حرفه ای اظهار داشت: این آکادمی، (تحقیق و توسعه اینترنت اشیا (IoT) و شبکه حسگر بی‌سیم) در دوره‌های طراح و پیاده سازی شبکه اینترنت اشیا مبتنی بر LR-WPAN، تکنسین هوشمندسازی ساختمان، شبیه سازی شبکه با شبیه ساز NS-۳ و NS-۲ کارآموز میپذیرد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان همدان گفت: آکادمی تحقیق و توسعه اینترنت اشیا (IoT) و شبکه حسگر بی‌سیم در مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان همدان با جذب کارآموز، فعالیت خود را آغاز کرده است.

به گفته وی، اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با در ایجاد و تامین فضای مناسب تحقیق و توسعه برای پیاده سازی ایده های نرم افزاری و سخت افزاری از دانشجویان و علاقه‌مندان به فعالیت در حوزه ارتباطات بی سیم و اینترنت اشیا حمایت می‌کند.

وی افزود: این مرکز آموزشی با تشکیل کارگروه‌های بین‌رشته‌ای با هدف تولید محصولات ارتباطی و پیوند کارآموزان با صنایع مختلف برای تامین نیازهای صنایع و ایجاد بازار کار، همواره حامی و زمینه ساز توسعه این رشته در سطح استان همدان بوده است.

مختاران با تاکید بر اینکه اینترنت اشیا می‌تواند باعث ایجاد مشاغل نو و جهش تولید شود، خاطرنشان کرد: مدرک معتبر سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای به شرکت کنندگان دراین دوره های آموزشی ارائه می شود.

وی افزود: اینترنت اشیا فناوری جدیدی است که در آن به هر شئی قابلیت ارسال داده و یا دریافت فرمان‌هایی از طریق شبکه‌های ارتباطی فراهم می‌شود، این فناوری نو ظهور، به سرعت در حال گسترش است که هر دو حوزه تحقیقات و کاربرد را شامل می‌شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان همدان  ادامه داد: تحقیقات علمی در این حوزه در ایران و جهان به سرعت در حال رشد است و اینترنت از زمان پیدایش شاهد تحولات عظیمی بوده و  تجاری شدن، پیدایش شبکه‌های اجتماعی و اینترنت اشیا را می‌توان سه نسل متوالی از تحولات در دنیای اینترنت دانست.

اینترنت اشیاء یا IoT، سیستمی به‌هم‌پیوسته از تجهیزات رایانه‌ای، ماشین‌های مکانیکی و دیجیتال، اشیاء و حیوانات یا افرادی است که با شناسه‌های منحصربه‌فرد (UID) هویت یافته‌اند و از قابلیت انتقال داده‌ها روی یک شبکه بدون نیاز به تعامل انسان-با-انسان یا انسان-با-رایانه برخوردار هستند.

اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در بیست و سومین جشنواره شهید رجایی برای چهارمین سال متوالی موفق به کسب رتبه نخست شد.

استان همدان در بخش آموزش‌های فنی و حرفه ای دولتی دارای ۱۸ مرکز ثابت و ۴ شعبه و همچنین ۱۹۸ آموزشگاه خصوصی است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها