موج
کدخبر : ۳۶۳۳۲۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-363329

سید مصطفی علوی خبر داد:

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان گفت: طرح پایش و کنترل مصارف گاز مراکز تعطیل در استان اصفهان از بهمن ماه آغاز شده است.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، سید مصطفی علوی بیان داشت: به منظوربررسی مصرف گاز مراکز تعطیل نظیر مدارس، دانشگا ها، رستوران هاو تالارهای مراسمات طرح پایش و کنترل مصارف گاز مراکز تعطیل از ابتدای بهمن ماه اجرایی شده است.

وی تصریح کرد: در این طرح مصرف جاری و گذشته مشترکین مراکز تعطیل بررسی می شود تا مشخص گردد که آیا در زمان تعطیعلی، وسایل گاز سوز این مراکز خاموش بوده است یا خیر؟

این مقام مسئول با اشاره به افزایش 20 درصدی مصرف گاز نسبت به مدت مشابه سال گذشته، افزود: با توجه به اینکه در سال جاری اکثرمراکزآموزشی، فرهنگی، مذهبی، تفریحی و عمومی به خاطربیماری کرونا تعطیل بود انتظار می رفت که مصرف گاز با کاهش محسوسی مواجه شود.

سید مصطفی علوی همچنین ضمن تاکید بر بررسی زیر ساخت ها برای پشتیبانی و بهره‌برداری مناسب از تاسیسات شرکت، پایش و کنترل مصرف ادارات سطح استان را یک ضرورت مهم و اساسی دانست.

وی، افزود: بنا به گزارش سازمان هواشناسی با ورود جبهه هوای سرد به استان و سرد شدن هوا در روزهای پیش رو، از مشترکین گرامی تقاضا می شود تا ضمن توجه به مسائل ایمنی، مصرف گاز خود را مدیریت کنند چرا که همکاری و همیاری مشترکین خانگی در زمینه مدیریت بهینه مصرف می تواند کمک بسیار خوبی برای استمرار جریان گاز باشد و این عزیزان می توانند با کاهش حداقل یک درجه دمای منزل خود، حدود 6 درصد در مصرف گاز صرفه جویی کنند.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان پوشیدن لباس های گرم، تنظیم دمای اتاق درحد استاندارد بین ۱۸ تا ۲۱ سانتیگراد و خاموش کردن وسایل گرمایشی در هنگام خروج از منزل و محل کار را از اقدامات مهم دیگری که می تواند در زمینه صرفه جویی گاز کمک کند، عنوان کرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها