موج
کدخبر : ۳۶۳۲۶۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-363260

رئیس اداره منابع آب تفت و مهریز؛

رئیس اداره منابع آب تفت و مهریز گفت: برای مدیریت چاه های فاقد کنتور هوشمند شهرستانهای تفت و مهریز با هماهنگی جهاد کشاورزی شهرستانها در سال جاری خاموشی 75 روزه اعمال خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، حسین ابراهیمی رئیس اداره منابع آب تفت و مهریز با اشاره به اجرای طرح احیا و تعادل بخشی در استان یزد از سال 93 ، اظهار کرد: نصب کنتورهای هوشمند و اجرای طرح خاموشی زمستانه چاه های کشاورزی در استان و شهرستان تفت، اقدامی مهم در جهت  حفظ و نگهداری سفره های آب زیرزمینی به شمار می رود.

وی با بیان این که در ادامه روند نصب کنتورهای هوشمند، طرح تحویل حجمی آب برای کلیه دشت های حوزه شهرستان تفت و مهریز در سال 99 اجرایی می شود، افزود: با اجرای این طرح ضمن تحویل حجم مصرفی  بصورت پلکانی و رسیدن به حجم آخرین پروانه بهره برداری  در مدت پنج سال آینده به  نماینده چاه های کشاورزی، مدیریت بخش مصرف آب اراضی کشاورزی بر عهده کشاورزان خواهد بود.

وی با اشاره به این که 6 دشت در حوزه شهرستان تفت و مهریز برای اجرای این طرح انتخاب شدند، گفت: 70 درصد چاه های کشاورزی این شهرستان ها از طرح تحویل حجمی برخوردار می شوند.

ابراهیمی خاطرنشان کرد: برای  مدیریت  چاه های فاقد کنتور هوشمند شهرستانهای تفت و مهریز با هماهنگی جهاد کشاورزی شهرستانها  در سال جاری خاموشی 75 روزه اعمال خواهد شد و به استناد ماده 12 قانون توزیع عادلانه تمام چاه های کشاورزی شهرستانهای تفت و مهریز  تا پایان سال 99 به کنتور هوشمند آب و برق مجهز گردند.

وی گفت: بدیهی است کلیه خدمات به چاههای کشاورزی شهرستان منوط به نصب کنتور هوشمند مورد تایید وزارت نیر و خواهد بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها