موج
کدخبر : ۳۶۲۵۲۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-362523

حمیدرضا رشیدی نژاد:

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: ساده انگاری و بیخیالی باعث افزایش مبتلایان و همچنین موجب موج چهارم شیوع کرونا در ماههای بهمن و اسفند خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج کرمان، حمیدرضا رشیدی نژاد، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان در گفتگو با خبرنگاران گفت : از ابتدای شیوع ویروسکروناشاهد بروز سه موج بودیم که موج سوم از اواخر مهرماه آغاز شد و از اواسط آذرماه در حال کاهش است.

رشیدی نژاد خاطر نشان کرد : اگر چه با اجرای گام چهارم بسیج ملی مبارزه با بیماری کرونا، شاهد کاهش ۷۰ درصدی بیماران بستری در بیمارستان ها و کاهش ۸۰ درصدی موارد مرگ و میر هستیم اما جای نگرانی هست.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان آمارها و مقایسه آن با پیک های قبلی گفت ؛  کاهش آمار به این معنی نیست که به سادگی بتوان از این بیماری و ویروس فرار کرد.

وی با نگرانی از افزایش تعداد مبتلایان گفت : در دو هفته اخیر درصد مثبت شدن تست های رپید نسبت به دو هفته قبل بیشتر شده است و این امر ما را نگران می کند.

رشیدی نژاد در ادامه با بیان اینکه مردم به مراقبت های بهداشتی ادامه دهند گفت : ساده انگاری و بیخیالی باعث افزایش مبتلایان و همچنین موجب موج چهارم شیوع کرونادر ماههای بهمن و اسفند خواهد شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت : شست و شوی دست ها، رعایت فاصله،  استفاده از ماسک و همچنین تهویه مناسب در فضاهای عمومی و مسقف چهار رکن اساسی در مقابله با این ویروس است.

وی با بیان عملکرد و برنامه های طرح حاج قاسم سلیمانی گفت : گام چهارم بسیج ملی مبارزه با ویروس کرونا بر پایه محله محور و خانواده محور ۵۰ روز است که آغاز شده و در استان کرمان حدود ۳ هزار تیم شامل تیم های مراقبتی، حمایتی و نظارتی فعالیت دارند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان ادامه داد : تیم های مراقبتی کار رهگیری و شناسایی بیماران مبتلا به کرونا و همچنین مراقبت از آنها را بر عهده دارند و همچنین افرادی که با بیماران مثبت در تماس بودند را مورد رهگیری قرار می دهند؛ افراد سالمند و بیماران دارای بیماری زمینه ای و در معرض خطر نیز در قرنطینه معکوس قرار می گیرند.

وی به ادامه روند انجام تست کرونا اشاره و خاطر نشان کرد : مردم از انجام تست های رپید واهمه نداشته باشند چرا که شناسایی زودتر و سریع بیماران باعث می شود که ایزوله و قرنطینه سریعتر انجام و سیر درمان نیز سریعتر صورت گیرد و شاهد قطع زنجیره انتقال ویروس خواهیم بود.

عضو ستاد کرونای استان در ادامه به تعداد و مقایسه بستری ها در موج اخیر اشاره و گفت : کاهش محسوسی در تعداد بستری ها داشتیم اما اگر رعایت نکنیم وارد پیک بعدی و افزایش تعداد بستری و فوتی ها خواهیم شد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: در حال حاضر دارویی برای درمان قطعی بیماری کروناوجود ندارد و تنها راه مبارزه با بیماری کرونا رعایت پروتکل هاست.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها