موج
کدخبر : ۳۶۱۷۲۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-361720

مدیرعامل شرکت گاز کردستان از افزایش مصرف گاز طبیعی مشترکان خانگی در استان کردستان خبر داد و گفت: این مقدار مصرف به میزان 11 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، احمد فعله‌گری صبح امروز سه‌شنبه در گفت و گو با رسانه های استان در سنندج بر لزوم استفاده بهینه از مصرف انرژی با توجه به تداوم سرما تاکید کرد و اظهار داشت: مشترکان کردستانی سال گذشته در همین مدت یک میلیارد و 960 میلیون و 699 هزار و 383 مترمکعب گاز مصرف کردند.

مدیرعامل شرکت گاز کردستان گفت: از ابتدای امسال تا 15 دی، 2 میلیارد و 280 میلیون و 801 هزار و 126 مترمکعب گازطبیعی در استان مصرف شده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال 16 درصد بیشتر است.

وی اضافه کرد: مشترکان خانگی استان از ابتدای امسال تا 15 دی 163 میلیون و 76 هزار و 520 مترمکعب گاز مصرف کردند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 11 درصد افزایش نشان می‌دهد.

مدیرعامل شرکت گاز کردستان یادآور شد: نیروگاه سیکل ترکیبی سنندج نیز در سال جاری 799 میلیون و 457 هزار و 754 مترمکعب گاز مصرف کرده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال رشدی 17 درصدی دارد.

فعله‌گری، مصرف گاز روزانه نیروگاه سنندج را حدود چهار میلیون مترمکعب اعلام کرد و گفت: در حال حاضر به دلیل افزایش مصرف در بخش خانگی و تجاری، مصرف نیروگاه محدود شده است و در این واحد صنعتی از سوخت مایع استفاه می‌شود.

وی خواستار صرفه‌جویی مشترکان در مصرف گاز شد و تاکید کرد: رعایت دمای رفاه(18 تا 21 درجه) در منزل، استفاده از پرده ضخیم، لباس گرم و خاموش کردن وسایل گازسوز غیرضروری، در کاهش مصرف گاز طبیعی بسیار موثر است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها