موج
کدخبر : ۳۶۱۱۹۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-361190

به بهانه ۱۹ دی ماه سالروز فتح میمک:

حماسه بزرگ فتح میمک در نوزدهم دی ۵۹ به وقوع پیوست، این عملیات غرورآفرین تا آن تاریخ از حیث تلفات و خسارات وارده به ارتش عراق و نیز به لحاظ وسعت منطقه عملیاتی و فتح ارتفاعات مسلط و حساس منطقه در نوع خود بی نظیر بود.

محمد کریم ویسی-خبرگزاری موج؛ عملیات فتح ارتفاعات راهبردی میمک ماندگارترین و پرافتخارترین حماسه مردمی در طول ۸ سال دفاع مقدس بود و آنچه که باعث شد مردم در این عملیات دوشادوش نیروهای سپاه و ارتش بر دشمن تا دندان مسلح پیروز شوند، ایمان به خدا، اطاعت از رهبری و خودباوری بود.

امروزه امنیت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران نتیجه مجاهدت شهیدان و رزمندگان در دوران دفاع مقدس است و این شجاعت در دوران جنگ موجب خلق حماسه هایی به یادماندنی شود و امروز باید با برگزاری آئین های ویژه ایثارگری های رزمندگان به نسل جوان انتقال داده شود تا با آرمان های نظام  بیشتر آشنا شوند.

افرادی که برای آزاد سازی ارتفاعات میمک خون خود را هدیه و نقش آفرینی جانانه ای داشتند اهدافی را دنبال می کردند که امروزه جوانان باید ادامه دهنده راه آنان باشند و آنها با اهدای جان خود در آن معرکه قتال با یاد و نام خدا از خود گذشتند تا امنیتی پایدار در این کشور به یادگار بگذارند.

بیش از چند دهه  است که از عمر انقلاب اسلامی می گذرد همه دشمنان دست در دست هم قرار داده اند تا بتوانند این درخت تنومند را از ریشه بکنند اما نتوانستند و نمی توانند، البته با ایثارگری و از خود گذشتگی جوانان ایران اسلامی استحکام درخت تنومند ایران اسلامی هر روز بهتر از دیروز تنومند تر می شود و تمام توطئه های دشمنان نظام را یکی پس از دیگری خنثی و به فرصت تبدیل می کنند.

اگر روحیه ایثارگری و از خود گذشتگی در جامعه ما زنده شود و ملتی که ایثارگری داشته باشد هیچ کسی نمی تواند با او مقابله کند و ماندگار است و رمز ماندگاری ایران اسلامی همین ایثارگری آحاد مختلف جامعه است.

عملیات ضربت ذوالفقار که در فاصله کمی از آغاز جنگ علیه ارتش متجاوز بعث عراق در میمک اجرا شد باعث حیرت و سردرگمی عراقی ها و شخص صدام شد.این عملیات که تا آن تاریخ از حیث تلفات و خسارات وارده به ارتش عراق و نیز به لحاظ وسعت منطقه عملیاتی و فتح ارتفاعات مسلط و حساس منطقه که برای عراق آن روز یک منطقه کاملا سوق الجیشی و مهم بود در نوع خود بی نظیر بود.

 سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان نوک فلش عملیاتی در مقابله با جنگ نرم دشمنان با تکیه بر قدرت مردمی بخصوص افسران جوان جنگ نرم که ریشه در همه اقشار اعم از دانشجو، استاد، کسبه، بازاری، کارگری، دانش آموز و غیره دارد همواره در همه صحنه های مبارزه با دشمن متناسب با شیوه های جبهه مقابل با قدرت وارد میدان شده و تاکنون توانسته است دشمن را مقهور علم و دانش خود کند.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها