موج
کدخبر : ۳۶۰۹۴۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-360947

رییس دادگستری یزد در جمع کارکنان گزینش در خصوص تشکیل و تاسیس هسته های گزینش در کشور بیان داشت: هر دستگاه برای تعالی و تحقق اهداف آرمانی خود در خدمتِ به مردم نیازمند جذب نیروی انسانی متعهد و متخصص است و این موضوع در نگاه معمار کبیر انقلاب اسلامی ایران و رهبر فرزانه ایران اسلامی با تاکید بر اهمیت مسئله گزینش متجلی است.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، غلامعلی دهشیری رئیس کل دادگستری استان یزد گفت: نیروی انسانی هر سازمان مهمترین رکن هرمجموعه است و گزینشگران با جذب نیروی انسانی کارآمد و شاخص، نقش تعیین کننده ای در این امر دارند.

وی در جمع کارکنان گزینش در خصوص تشکیل و تاسیس هسته های گزینش در کشور بیان داشت: هر دستگاه برای تعالی و تحقق اهداف آرمانی خود در خدمتِ به مردم نیازمند جذب نیروی انسانی متعهد و متخصص است و این موضوع در نگاه معمار کبیر انقلاب اسلامی ایران و رهبر فرزانه ایران اسلامی با تاکید بر اهمیت مسئله گزینش متجلی است.

این مقام قضایی با اشاره به مسئولیت و رسالت سنگین گزینشگران اظهار داشت: گزینش گران باید توجه به مصلح بودن خود داشته باشند تا بتوانند افراد صالح، با تقوا، متعهد و مطابق با قوانین و ارزش های نظام مقدس انقلاب را انتخاب نمایند.

وی تحقیق را مرحله اول گزینش ذکر کرد و گفت: گزینش افراد، باید بر اساس شایسته سالاری، تخصص، تقوا و عدالت صورت گیرد، تا اینکه مبادا حقی از کسی پایمال شود.

دهشیری تصریح کرد: موضوع گزینش افراد بر سه محور بررسی سیاسی، اخلاقی و اعتقادی استوار است.

این مقام عالی قضایی با تأکید بر انجام ‌وظیفه بدون کوچک‌ترین اهمال در عین رعایت کامل اصل بی‌طرفی درگزینش افراد ابراز کرد: عملکرد هسته گزینش باید به‌دور از هرگونه مسائل شخصی و بر پایه رعایت اصل بی‌طرفی استوار بوده که این موضوع با چشم‌پوشی از اشتباهات مغایرت دارد.

وی موفقیت هر دستگاه را بر سه اصل گزینش، آموزش و نظارت دانست و بیان داشت: با تعامل و همکاری این سه مجموعه متولی مباحث آموزش و گزینش و نظارت یک اداره پویا، فعال و فساد ستیز را متجلی خواهد شد.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: نقش گزینش در انتخاب نیروی انسانی متعهد، نقشی غیرقابل انکار بوده و گزینش افراد مخصوصاٌ در دستگاه قضا که با جان و مال مردم سروکار دارند مسیری برای رسیدن به تعالی سازمانی و اهداف راهبردی این دستگاه است.

شایان ذکر است ۱۵دی‌ماه روز گزینش و سالروز تشکیل هسته‌های گزینش به دستور رهبر کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(قدس‌ره) در سال ۶۱ بوده است.

در انتهای این مراسم با اهداء لوح تقدیر  از گزینشگران  دادگستری کل استان  تجلیل بعمل آمد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها